banner51

Anaokulu Öğrencilerinden Şehit Annesine Ziyaret

Giresun Cumhuriyet İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri, Anneler Günü nedeniyle şehit annesi Sultan Bay'ı ziyaret etti.

Anaokulu Öğrencilerinden Şehit Annesine Ziyaret

Öğretmenleri Fatma Çakır ve Ender Usta eşliğindeki yaklaşık 50 öğrenci, 1991 yılında vatanini görevini yaparken Şırnak’ta teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan İsmail Bay’ın annesi Sultan Bay’ı ziyaret etti, elini öperek anneler gününü kutladı.  Samanlıkkıranı Mahallesinde yaşayan 66 yaşındaki şehit annesi Sultan Bay’ı ziyaret etmekten mutluluk duyduklarını söyleyen öğretmen Ender Usta, “1991 yılında yaşamını bu vatan ve millet uğrunda yitiren İsmail Bay kardeşimizin anısına Sultan annemizi ziyaret ederek anneler gününü kutladık. İsmail kardeşimiz 21 yıldır annesinin elini öpmeye gelemiyor. Ama biz öğrencilerimizle Sultan annemizin yanına geldik ve oğlu yerine elini öptük. Bundan sonra hep yanında olacağız" dedi.

Şehit annesi Sultan Bay ise, “Allah bir evladımı aldı, 40 evlat verdi. Hepsinin ömrü uzun olsun. Allah vatana, millete hayırlı evlatlar nasip etsin. Bana hayatım boyunca unutamayacağım bir anneler günü yaşattılar” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Ender Usta, anne Sultan Bay’a oğlunun çerçeveli fotoğrafını verdi, öğrenciler de ‘Canım annem’ şiirini okudu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2012, 14:24
YORUM EKLE

banner47