Anadolu Üniversitesi'nde Afiş Gerginliği

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde yemekhane camlarına asılan YÖK karşıtı afişleri çevik kuvvet polislerinin desteği ile söken özel güvenlik görevlileri ile öğrenciler arasında arbede yaşandı. Polis, öğrencileri biber gazı sıkarak dağıttı.

Anadolu Üniversitesi'nde Afiş Gerginliği
Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’ndeki öğrenci yemekhanesinde öğle saatlerinde meydana gelen olayda, bir gurup öğrenci 6 Kasım Cuma günü kampüste düzenleyecekleri yürüyüşle ilgili olarak üzerinde ’Sarayın rektörlerine ve YÖK’üne karşı büyük gençlik yürüyüşü’ yazılı afişleri yemekhane camlarına astı. Üniversitenin özel güvenlik görevlileri öğrencilerden afişleri kaldırmalarını istedi. Öğrencilerin olumsuz yanıt vermesi üzerine kampüse TOMA’lı çevik kuvvet polisleri geldi. 
 
PILİS DESTEĞİYLE SÖKTÜLER
 
Özel güvenlik görevlileri çevik kuvvet polislerinin desteğini alarak afişleri sökünce öğrencilerle aralarında arbede yaşandı. Yemekhane içerisine taşan arbede sırasında sandalyeler havada uçuştu. Yemekhaneden çıkan öğrenciler dağılmayınca bu kez çevik kuvvet polisleri biber gazı sıktı. Öğrenciler fakültelerine doğru kaçtı.
 
Polislerin ayrılmasından sonra öğrenciler tekrar yemekhane camlarına afişleri astı. Özel güvenlik görevlileri yeniden polislerle birlikte gelip bu afişleri söktü. Öğrenciler de çeşitli sloganlar atarak afişlerin kaldırılmasına tepki gösterdi.
Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER