banner9

Ana Kız Birlikte Zayıfladılar

Kayseri’de obezite hastası anne ile kızı, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat edilerek, mideleri küçültüldü. Başarılı geçen operasyonda anne 48 yaşındaki Bahriye İdekçi, 3 ay içerisinde 25 kilo, kızı 27 yaşındaki Canan Demir ise 30 kilo verdi.

Ana Kız Birlikte Zayıfladılar
Kayseri’de 32 yıllık evli olan ve 9 çocuk annesi 48 yaşındaki Bahriye İdekçi ile evli  kızı 27 yaşındaki Canan Demir, aşırı kilolarından kurtulmak için Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Genel Cerrahi Servisi’nde ameliyata alınan anne İdekçi, ile kızının mideleri küçültüldü. Ameliyat sonrası anne 140  kilodan 115’e , kızı ise 110 kilodan  80 kiloya düştü. Ameliyatı yapan Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ömer Topuz,  "Obezite bütün dünya toplumları ve özellikle ülkemizin ciddi bir sorunu. Obezite, kalp damar, diyabet, şeker hastalığı, yüksek tansiyon ve eklemlerde özellikle dizlerde ağrı sorunlarına neden olabiliyor. Hastanemizde ilaçla tedaviye çözüm ulaşamamış obezite hastalarımıza cerrahi yöntem uyguluyoruz. Anne ve kızını ameliyat ettik. Anne 140 kiloydu şu an 115 kilosu. Kızı 110 kiloydu şu anda 80 kiloya düşmüş."
 
Hastaneye ilk geldiğinde yürümekte zorluk çektiğini ifade eden Bahriye İdekçi ise, sağlık durumunun çok iyi olduğunu anlatırken, "Kilo verdikçe rahatladım. Yeni bir hayata başladım. Hastaneye gelmeden önce çok kötüydüm. Nefes alamıyordum. Ben ve kızım yaklaşık 3 ay önce ameliyat olduk. 140 kiloydum 115 kiloya düştüm. Evlendiğimde 60 kiloydum, hedefim bu kiloya ulaşmak" diye konuştu.
 
Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. İbrahim Özcan da 620 hekimle Türkiye’de en çok ayakta hasta bakan hastanesi olduklarını söyledi. Annesiyle birlikte ameliyat edilen Canan Demir ise medya mensuplarının annesiyle birlikte ve yalnız fotoğraf çekme isteklerini kabul etme
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2015, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER