' Amman'da Da Okulları Tatil Ettik' Dedi

Kış şartlarının Ürdün’ün başkenti Amman’da etkili olması nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki heyetin  bulunduğu THY uçağı  Amman’dan İstanbul’a 6 saatlik bir gecikmeyle  ulaştı.

' Amman'da Da Okulları Tatil Ettik' Dedi
 
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı uçaktan indikten sonra VİP salonunda “ Amman’da da okulları kapattık” diye espri yaparak Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada Amman’da bu mevsimde pek rastlanmayan bir kar yağışıyla karşılaştıklarını, ancak uçak içinde 5,5 saat bekledikten sonra Amman Havalimanı yetkililerinin kendileri için pisti açtığını belirterek şunları söyledi:
 
“Amman da bu mevsimde pek rastlanmayan bir düzeyde kar yağışı oldu. Hem şehir içinde, hem de şehir dışında, özellikle havaalanında ciddi kar yağışı ve buzlanma vardı. O yüzden bizim uçağımız da pist kapalı olduğu için uzun bir süre beklemek zorunda kaldı. Ama gerek Ürdünlü yetkililerin çabaları, gerek THY’nin organizasyon kabiliyeti, neticede uçtuk, geldik. Ben bu vesileyle Ürdünlü yetkililere teşekkür ediyorum. Çünkü bizim için özellikle pisti temizleyip açtılar. O sayede uçuş yapılabildi. THY personeline de ayrıca teşekkür ediyorum. Hem kaptanlarımıza, hem uçaktaki görevli arkadaşlarımıza. Uçak içinde 5,5 saat bekledik. Az bir süre değil. Normal yolcu psikolojisini zorlayan bir süre. Ama yolcuları çok güzel idare ettiler.Bir ara uçağı boşaltıp yolcuları otele mi alalım? Şeklinde bir düşünce oluştu ama, o taktirde belki 2 gün havalimanının kapanma tehlikesi vardı. Bir kere uçak boşaldıktan sonra tekrar toparlamak çok zordur. Havalandırmalar çalıştı. Zaman zaman içerisi çok sıcak olmasın diye kapattılar ama çok iyi idare ettiler.”
 
İstanbul’da bazı ilçelerdeki okullar bugün tatil oldu, bu konuda bir şey söylemek istermisiniz? Şeklindeki soruya cevap vermeden önce Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı , “ Bu ara biz gitmişken Amman’daki okulları da tatil ettik” şeklinde esprili bir cevap verdi.
 
Avcı daha sonra, “ Espri olsun diye söylüyorum, ama orada da okullar tatil oldu. Kaymakamlarımız kendi bölgelerindeki durumlara göre Valilik talimatıyla karar verdi. Değerlendiriyorlar. Çocukların okula ulaşmasında ara sokaklar da önemli. Sadece yağış ta önemli değil. Bazen yağış olur ulaşım aksamaz, bazen de yağış yoktur zemin de buzlanma vardır. Onu valilik en güzel şekilde değerlendiriyor” dedi.
 
Ürdün Eğitim Bakanı Muhammed Teneybet’in resmi davetlisi olarak Amman’a giden Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın, her iki ülke arasında eğitimde iş birliği konularında görüşmeler yaptığı öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER