Ambulans Kazasında Öldü

Giresun’da ambulansın devrilmesi sonucu hayatını kaybeden 22 yaşındaki Acil Tıp Teknisyeni Hatice Arslan Bulancak ilçesinde toprağa verildi.

Ambulans Kazasında Öldü
Keşap İlçesi’nden aldığı hasta Nazmiye Şahin’i Giresun’a getiren Orçun Çarkçı yönetimindeki 28 EC 112 plakalı ambulans, dün sabah saatlerinde Karadeniz Sahil Yolu’nda kontrolden çıkarak refüje çarptıktan sonra devrildi. Aksu Mahallesi’nde meydana gelen kazada hasta Nazmiye Şahin ile Acil Tıp Teknisyeni 22 yaşındaki Hatice Arslan öldü. Yaralanan ambulans sürücüsü Orçun Çarkçı, görevli Dilek Kılıç ve hasta yakını Engin Murat Şahin tedavi altına alındı.
 
ACİL TIP TEKNİSYENİ ARSLAN BULANCAK’TA TOPRAĞA VERİLDİ
 
Keşap ilçesi Fatma-Hüseyin Günaydın Sağlık Ocağı Acil Tıp Teknisyeni Hatice Arslan’ın cenazesi Bulancak ilçesi Sarayburnu Cami’ne getirildi. Cenazeye Arslan’ın annesi Naciye, babası Hamdullah ve kardeşi Esma Arslan ile Sağlık Bakanlığı Eğitim Daire Başkanı Doktor Duygu Cengiz, İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Bulancak Kaymakamı Tayfur Elbasan, sağlık çalışanları, yakınları ve vatandaşlar katıldı. Arslan’ın cenaze namazını imam olan babası Hamdullah Arslan kıldırdı. Arslan’ın cenazesi Bahçeli köyündeki aile mezarlığında toprağa verildi.
 
Cenaze törenine katılan Sağlık Bakanlığı Eğitim Daire Başkanı Duygu Cengiz, üzüntüsünü dile getirdi, görev başında hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarını görev şehidi saydırmak için çalışmaları olduğunu söyledi. Cengiz, “ Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte ambulans kazalarını nasıl azaltabiliriz, ne gibi değişikler yapmamız gibi konuları düzenleyeceğimiz çalıştayda ele alacağız. Kazalar sıfırlanamayacak ama ölümlü kazaları en azından sıfıra indirmek ana hedefimiz olacak” dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER