Altınoluk'ta Fırtına

Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde sabah başlayan, aralıklarla etkisini arttıran fırtına ağaçları devirdi. Bazı işyerlerinin camları savrulan ağaç dalları, plastik masa ve sandalyelerin isabetiyle kırıldı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, zarar gören işyerlerini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Altınoluk'ta Fırtına
 
Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde bugün sabah saatlernide etkisini arttıran ve aralıklarla saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan fırtına, hayatı olumsuz etkiledi. Deniz kıyısındaki beş işyerinin camı savrulan ağaç dalları, plastik masa ve sandalyelerin çarpmasıyla kırıldı. Akşam rüzgarın etkisini yitirmesiyle birlikte hayat normale dönmeye başladı.
 
CHP’li Edremit’in Belediye Başkanı Kamil Saka, meclis üyeleriyle birlikte fırtınadan zarar gören işyerlerini ziyaret etti. Esnafa geçmiş olsun dileğini ileten Başkan Saka, şiddetli rüzgar nedeniyle maddi hasar dışında herhangi bir kaybın yaşanmamasından teselli bulduklarını söyledi. Belediye olarak zarar gören esnaflara desteğe hazır olduklarını belirtti.
 
İşyeri zarar gören kafe- bar sahibi Cevdet Aktaş, cam kaplama olan ikinci katın camlarının komple kırıldığını, çatının da yerinden oynadığını belirtti. Aktaş, "İşyerimizde önemli oranda maddi hasar meydana geldi. Fırtınanın sabah saatlerinde meydana gelmesi ve herhangi bir cana zarar gelememesi tesellimiz oldu. Olayı duyar duymaz gelerek bizlere geçmiş olsun diyen Başkan Kamil Saka’ya ve belediye meclis üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER