Altın Koza'da Heyecan Dorukta

Adana’da 21’ncisi gerçekleştirilen Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda, 15 dalda verilen ödüller yarın akşam düzenlenecek törende açıklanacak.

Altın Koza'da Heyecan Dorukta
 
Altın Koza Film Festivali’nin büyük ödül töreni Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde saat 20.30’da yapılacak. Tören için özel olarak hazırlanan bin 400 kişilik merkez, özel ışıklandırmalar ve dev festival afişleriyle dekore edildi. 205 filmin, 10 sinema salonunda 515 gösterimle beyaz perdeye yansıtıldığı, toplamda 700 bin lira para ödülünün dağıtıldığı festivalin final törenini Ceyda Düvenci ve Mehmet Aslan sunacak. Müzisyen Canan Anderson keman dinletisiyle renklendirecek.
 
HANGİ FİLMLER YARIŞTI?
 
Toplam 45 eserin başvurduğu, finalde 12 filmin yarıştığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yönetmen Reha Erdem, yapımcı Nida Karabol, yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun, oyuncular Ahu Türkpençe, Ayberk Pekcan, film müzikçisi Tamer Çıray ve görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki’den oluşan jüri değerlendirme yaptı.
 
Bu yarışmada Balık- Derviş Zaim, Beni Sen Anlat - Mahur Özmen, Deniz Seviyesi - Nisan Dağ, Esra Saydam, Firak - Halil Özer, Gittiler:Sair ve Meçhul - Kenan Korkmaz, İçimdeki Balık - Ertan Velimatti Alagöz, Neden Tarkovski Olamıyorum? - Murat Düzgünoğlu, Nergis Hanım - Görkem Şarkan, Silsile - Ozan Açıktan, Toz Ruhu - Nesimi Yetik, Yağmur - Kıyamet Çiçeği - Onur Aydın, Yola Çıkmak - Evren Erdem ödüller için yarıştı.
 
PARA ÖDÜLLERİ
 
Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Film ödülü 350 bin lira, Yılmaz Güney ödülü 75 bin lira, Adana İzleyici ödülü 25 bin lira, En İyi Yönetmen ödülü 50 bin lira, En İyi Senaryo, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu ödülleri 20’şer bin lira, En İyi Müzik, En İyi Görüntü Yönetmeni ödülleri 15’şer bin lira, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülleri 10’ar bin lira olarak verilecek.
 
Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nda ise 4 dalda toplam 30 bin lira ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması’nda 4 dalda 40 bin lira ödül dağıtılacak.
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2014, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER