banner51

Ali Dağı'nda Kayboldular

Kayseri’de 16 yaşındaki Halil İbrahim Çetin ve aynı yaştaki dayısının oğlu Onur Can Tanrıver, yanlarına aldıkları teleskopla yıldızları gözlemlemek için çıktıkları 2000 metre yükseklikteki Ali Dağı’nda kayboldu. Cep telefonuyla polisi arayarak yardım isteyen 2 genç, yaklaşık bir buçuk saat sonra bulundu.

Ali Dağı'nda Kayboldular
Ankara’da yaşayan Onur Can Tanrıver, sömestr tatili nedeniyle Kayseri’de yaşayan dayısının oğlu Halil İbrahim Çetin’in yanına geldi. 2 genç, saat 14.30 sıralarında Ali Dağı’na tırmanmak üzere Melikgazi İlçesi Melikgazi Mahallesi’ndeki evden yanlarına teleskop, çekiç, bıçak ve Türk Bayrağı ile çeşitli malzemeler alarak çıktı.
 
Çaybağları mevkiinden saat 16.30 sıralarında tırmanışa başlayan Tanrıver ile Çetin, havanın da kararmasıyla birlikte, zirveye yakın bölgede dağ yamacında kayboldu. Tanrıver, cep telefonuyla 155 Polis İmdat hattını arayarak kaybolduklarını söyleyip yardım istedi. İhbar üzerine harekete geçen polis ve AFAD ekipleri, Çetin ile Tanrıver’i yaklaşık bir buçuk saat sonra cep telefonu yardımıyla buldu. Dağın yamacında bulunan merdivenlere ulaştırılan ikili, hazırda bekletilen 112 ambulansıyla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürüldü. Halil İbrahim Çetin, dayısının oğlu Onur Can Tanrıver ile birlikte macera yaşamak için Ali Dağı’na çıktıklarını söyleyerek, "Ali Dağı’nın zirvesine çıkıp, teleskopla yıldızlara bakmak istiyorduk. Ancak hava karardı ve kaybolduk" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 21:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER