Ala: CHP Hala Bize Akıl Veriyor

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Batman İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmasında, Cumhuriyet Halk Partisi’ne eleştirilerde bulunarak, “Onların ne dediğinin önemi yok. CHP ana muhalefet partisi 6 yılda 5 seçim kaybetmiş hala bize akıl veriyor. Batman’dan neden sıfır oy aldığına bakmıyor. Vatandaşımızdan aldığımız iradeyi ona hizmete dönüştürmeye ahdetmişiz" dedi.

Ala: CHP Hala Bize Akıl Veriyor
 
Çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Batman’a gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala, beraberindeki AK Parti Genel Başkan Yardımcı Erol Kaya ile birlikte AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada partililerle bir araya gelen Ala, yaptığı konuşmada CHP’ye eleştiriler yöneltti. Muhalefetin kaybettiği seçimlerin hesabını vermesi gerektiğini anlatan Bakan Ala, şöyle konuştu:
 
"Onların ne dediğinin önemi yok. CHP ana muhalefet partisi 6 yılda 5 seçim kaybetmiş hala bize akıl veriyor. Batman’dan neden sıfır oy aldığına bakmıyor. Vatandaşımızdan aldığımız iradeyi ona hizmete dönüştürmeye ahdetmişiz. Milletin önünde kim durursa onu yoldan alır, yola devam ederiz. Cumhurbaşkanımız yüzde 50 oyla birinci seçimde 14 partiye karşı yüzde 52’yle iş başına getirdiniz. O da dünyanın her platformunda nereye giderse gitsin, tüm mazlumların derdiyle dertleniyor mu? Bundan memnun musunuz ? İşte bu kadar. Tereddüdün yerini garantili demokrasi olsun istiyoruz. Getirelim başkanlık sistemini. Sayın Abdullah Gül’ü seçerken bile muhtıra verildi ne çabuk unutuldu. Sonra 14 parti bir araya gelmesine rağmen millet aldı istikrar tereyağından kıl çeker gibi liderini getirdi. 6 yılda 5 seçim kaybediyorlar. Sanki seçimi biz de değil de onlar kazanmış gibi konuşuyorlar. Önce kaybettiğiniz seçimlerin bir hesabını verin. Bakın Amerika’da başkanlık seçimleri oluyor. Herkes takip ediyor. Seçim bitiyor, kim vardı, kim yarışmıştı. Kimsenin esamesi okunmuyor. Fransa’da da aynı. Başkan seçiliyor, mağlup olan gidiyor, minderden çekiliyor. Bizim yenilenler ise sürekli minderde. Sırtını 10 kere yere getirdiğiniz insanlar yine minderde. Böyle bir garabet var. Bu iyi bir şey değil. Demokrasinin muhalefete de iktidara da yaptırımı olur. Alanı milletin iradesine bırakmalılar. Bu ülkeyi millet yönetir. Burada hiç tereddüt yok."
 
Bakan Ala, AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinin ardından Batman Valiliği’ni ziyaret etti. Yaklaşık 200 metre uzaklıkta bulanan valiliğe yürüyerek giden Bakan Ala’yı Batman’a yeni atanan Vali Ahmet Deniz’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Bakan Ala’ya Vali Deniz, “Şehrinize hoş geldiniz" ifadelerini kullandı. Bakan Ala ise, Batman’ın doğal zenginlikleriyle önemli bir şehir olduğuna dikkat çekerek, “Yeter ki doğal zenginliklerimizi iyi değerlendirelim" dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2016, 20:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER