Akrabalarını Bile Dolandırmış!

Adana’da 43 yaşındaki Mehmet Gençoğlu, ağabeyi ve kuzeninin de aralarında bulunduğu 57 kişiyi ’işe yerleştireceğim’ diyerek dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Akrabalarını Bile Dolandırmış!
Merkez Yüreğir İlçesi’nin Dadaloğlu Mahallesi’nde oturan 57 kişi, Adana Cumhuriyet Savcılığı’na dilekçe vererek, Mehmet Gençoğlu’nun kendilerini dolandırdığını ileri sürdü. Aralarında Gençoğlu’nun ağabeyi ve halasının oğlunun da bulunduğu 57 kişi şikayet dilekçesinde, "Akrabamız olan Mehmet Gençoğlu, bizi İskenderun’da demir çelik fabrikasında işe yerleştireceğini söyledi. Bizden nüfus cüzdan sureti, sabıka kaydı ve ikamet belgelerimizle 2’şer bin lira da para aldı. Ama, bu güne kadar her hangi bir gelişme olmadı. Paramızı da geri vermiyor" dedi. Şikayet üzerine harekete geçen polis, Mehmet Gençoğlu’nu Dadaloğlu Mahallesi’ndeki evinde yakaladı.
 
’KAHVEDE TANIŞTIĞIM KİŞİ BENİ DE DOLANDIRDI’
 
Gözaltına alınan Mehmet Gençoğlu, dolandırıcılık iddiasını kabul etmedi. İfadesinde, kahvehanede tanıştığı bir arkadaşının kurbanı olduğunu ileri süren Gençoğlu, "İskenderun’da demir çelik fabrikasında yönetici olduğunu söyleyen bir arkadaşım, beni işe yerleştirme teklifinde bulundu. Benden 2 bin lira para aldı. Ben de akrabalarıma söyledim, onlar da aynı şekilde para ve evraklarını verdiler. Asıl ben dolandırıldım" diye ifade verdi.
 
Sorgusu tamamlanan Gençoğlu, ’İş bulma vaadiyle, nitelikli dolandırıcılık’ suçlaması ile adliyeye sevk edildi.
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER