Akrabalarına Tacizle Suçladığı Babasını Öldüren Gence 16 Yıl 8 Ay Hapis Cezası

Kayseri’de yengesini, kız kardeşini ve halasını taciz ettiği iddiasıyla babası 50 yaşındaki Ömer Tüzen’i tüfekle vurarak öldürmekten yargılanan 26 yaşındaki Osman Tüzen, 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Akrabalarına Tacizle Suçladığı Babasını Öldüren Gence 16 Yıl 8 Ay Hapis Cezası
Olay geçen yıl 25 Aralık’ta Yeşilhisar İlçesine bağlı Yenişehir Mahallesi, Çamlı Sokak’ta meydana geldi. Ömer Tüzen ile oğlu Osman Tüzen tartıştı çıktı. Tartışma sırasında Osman Tüzen, iddiaya göre duvarda asılı bulunan tüfeği babasına doğrultarak ateş etti. Saçmaların isabet ettiği baba Tüzen olay yerinde hayatını kaybetti. Osman tüzen tutuklandı.
 
1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında tutuklu Osman Tüzen ve avukatı hazır bulundu. Babası Ömer Tüzen’i yengesi ile birlikte olurken gördüğünü ve bundan dolayı çılgına döndüğünü söyleyen Osman Tüzen mahkemede yaptığı savunmada, “Babamı eve gittiğimde ağabeyimin nikahlı karısı olan yengemle birlikte olurken gördüm. Olayı, kız kardeşime ve halama anlattım. Onlar da geçmiş zamanda babam Ömer Tüzen’in kendilerine cinsel tacizde bulduğunu ancak bu zamana kimseye anlatamadıklarını söylediler. Ben de, duyduklarım karşısında sinirlendim ve babamla aramızda çıkan kavga neticesinde duvarda asılı tüfeği alarak onu öldürdüm” dedi.
 
Mahkeme heyeti yargılama sonunda tutuklu sanık Osman Tüzen’i ’Tahrik altında üstsoydan adam öldürmek suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezasına mahkum etti.
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER