Akıllı Telefon Yerine Maketini Gönderip Dolandırdılar

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde Bilal İstek, soruyu bilerek kazandığı ve 150 lira kargo ücreti ödeyerek aldığı paketten cep telefonu yerine maket telefon çıkınca şoke oldu.

Akıllı Telefon Yerine Maketini Gönderip Dolandırdılar
Siverek’in Çıkrık Mahallesi’nde çiftçilik yapan 40 yaşındaki Bilal İstek, bir televizyon reklamında piyasa değeri bin 500 lira olan akıllı cep telefonunun, yöneltilen soruya doğru cevabın verilmesi halinde hediye edileceğini izledi. İstek, yöneltilen ve doğru cevapladığı sorunun karşılığında kazandığı cep telefonunun, kargo ödemesini yapması durumunda PTT aracılığıyla kendisine gönderileceği bildirildi. Bunu kabul eden İstek, 3 gün sonra PTT aracılığı ile gelen kargoyu 150 lira ödeyerek aldı. Ancak, 1500 lira değerinde cep telefonu çıkmasını bekleyen İstek’in açtığı kargo paketinden maket telefon çıktı.
 
Şoke olan ve yeniden aradığı telefonda kimseye ulaşamayan Bilal İstek, maket telefonla birlikte Siverek Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Aldatıldığını söyleyen İstek, "Beni kandırdılar bari başka vatandaşları kandırmasınlar. Televizyon reklamlarında söylenenlere inandım ve telefon açtım. Gerçeğini beklerken bana oyuncak telefon gönderdiler. Oyuncak telefon ile dolandırıldım, davacıyım" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER