Akçay'danKelepçe Değerlendirmesi

MHP’nin Manisa’dan 1 Kasım seçimlerinde TBMM’ye gönderebildiği tek Milletvekili Erkan Akçay, mazbata aldıktan sonra gündeme dair açıklamalar yaptı. Manisa’da yaşanan kelepçe olayını değerlendiren MHP’li Akçay, "Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti olmaktan çıkarıldığı için eline kelepçe vurulan kişinin başı örtülü mü, başı örtüsüz mü olduğunu tartışmaya başladık. Hazin bir manzaradır" sözleriyle değerlendirdi.

Akçay'danKelepçe Değerlendirmesi
Erken seçimlerde MHP’nin Manisa’dan Parlamentoya gönderebildiği tek Milletvekili Erkan Akçay, mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Ramazan Uçak’tan aldı. MHP’li Akçay, adliye çıkışında basın mensuplarına açıklama yaptı.
 
Manisa’dan sadece 1 Milletvekili çıkardıkları için hüzünlü olduklarını söyleyen Akçay, "1 Kasım’da Adalet ve Kalkınma Partisi kandan beslenmiştir. Zaten iktidar partisi mensubu yöneticiler, başta Başbakan Ahmet Davutoğlu 10 Ekim’deki Ankara’da olan patlamada 102 kişi hayatını kaybediyor, patlamadan sonra ’Bizim oylarımız arttı’ diyebilen insanlardır. Bunlar her türlü yalana iftiraya başvurmaktadır. 2 Kasım sabahı MHP’nin Türkiye haklılığına uyanmıştır. Oylarımız düşmüş olabilir. 1 Kasım’a kadar ’Başkanlık Sistemi’nden söz etmeyen Sayın Davutoğlu, 2 Kasım sabahı ’Başkanlık Sistemine geçmemiz lazım’, ’Anayasa’yı değiştireceğiz’ demeye başladı. Buradan iktidar sahiplerini uyarıyorum. Eğer Anayasa’nın ilk üç maddesi ile oynamaya kalkarsanız; Türk milletinin ülkesiyle, milletiyle, bölünmez bütünlüğü ile oynamaya kalkarsanız; bizlere ve Türk milletine meşru müdafaa hakkı doğacaktır. Oyumuz ne olursa olsun, sandıktan ne çıkarsa çıksın Türkiye Cumhuriyeti’nin birliği ve bütünlüğüyle hiçbir şey adına oynatmayız. Meşru Müdafaa hakkımız saklıdır. TBMM’de bu çerçevede çalışmalarımızı yürüteceğiz" dedi.
 
’NE HAZİN MANZARADIR’
 
Manisa’da tepki çeken "paralel devlet yapılanması" zanlısı türbanlı kadınların kelepçeyle gözaltına alınması olayına da değinen Akçay, "Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti olmaktan çıkarıldığı için eline kelepçe vurulan kişinin başı örtülü mü, başı örtüsüz mü olduğunu tartışmaya başladık. Ne hazin manzaradır? Türkiye böyle böyle bölünüyor. Eğer ülkemizde hukuk işleseydi, kimlerine eline kelepçe hangi şartlarda vurulacağı belliyken, bir takım keyfi muameleler yapıldığı anlaşılıyor. Bu bölücüler başta Sayın Erdoğan; benim ’Bölücübaşı’ diye sıfatlandırdığın Sayın Erdoğan yine her konuda olduğu gibi bu konularda bölücülük yapmaktadırlar. ’Benim başı örtülü bacımı üniversiteye almadılar. Kabataş’ta benim başı örtülü bacıma saldırdı’ diyenler; birkaç gün önce Manisa’da başı örtülü insanların, suçları belli olmayan insanları aşağılamak maksadıyla elleri kelepçelenerek hapse atılmıştır. Aziz milletimizin bunu görmesi gerekir. Seçimlerde MHP’yi eleştirenler, şimdi bunu görmüyor mu? Bunu görmeyen gözlere de yuh olsun" dedi.
 
’HERKES HADDİNİ BİLECEK’
 
Kulislerde konuşulan MHP’nin olağanüstü kongreye gideceği, Meral Akşener ile Sinan Oğan’ın Genel Başkanlık için aday olacağı iddialarına da yanıt veren Akçay, "Bu tartışmalar saçma bir tartışmadır. Kaldı ki MHP’nin içinde böyle bir tartışma yoktur. Biz liderimizi, teşkilatlarımızı ve partimizi tartıştırtmayız, eleştirtmeyiz ve kötületmeyiz. Her bu konuda herkes haddini bilecek. Neden oldu, nasıl oldu bu bizim sorunumuzdur. MHP önünden ömür boyu geçmeyenler, partimize oy vermeyenlerin söz söyleme hakkı yoktur. MHP’nin anlı ak ve başı dik lideri Devlet Bahçeli ile milletvekilleri vardır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER