banner9

Akademisyene Soruşturma

BARTIN Cumhuriyet Başsavcılığı, ’Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nce yayınlanan bildiride imzası bulunan Yrd. Doç. Dr. Hülya Doğan hakkında, ’terör örgütü propagandası yapmak’ suçlamasıyla soruşturma başlattı.

Akademisyene Soruşturma
Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişi Bürosu tarafından yapılan ve Başsavcı Seyfullah Öselmiş’in imzası bulunan yazılı açıklamada, bildiriyi imzalayan akademisyenler arasında bulunan Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hülya Doğan hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:
 
"12 Ocak 2016 tarihinde ’Bu ülkenin akademisyen ve araştırmacıları olarak bu suça ortak olmayacağız’ başlıği ile yapılan bildiride ismi bulunan kişilerden Bartın Üniversitesi’nde görevli H.D. hakkında ’terör örgütü propagandası yapmak’ suçunu işlediği iddiasıyla Bartın Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi adına iş bu basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur."
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER