Ak Partili Kadınlar Özgecan İçin İmza Topladı

Mersin’de öldürülen Özgecan Arslan için bir araya gelen Ak Partili kadınlar, Eminönü Meydanı’nda vatandaşlardan imza topladı. Ak Parti Fatih İlçe Kadın Kolları üyesi kadınlar, ellerinde taşıdıkları Özgecan resimleriyle vatandaşları imza vermeye davet etti. Stant üzerindeki defterlere imza atan vatandaşlar Özgecan’ı anıp duygu ve düşüncelerini aynı deftere yazdı.

Ak Partili Kadınlar Özgecan İçin İmza Topladı
"ÖZGECAN BİZİM KARDEŞİMİZ"
 
Grup adına kameralara konuşan Ak Parti Fatih Kadın Kolları Başkanı Büşra Uncu Özten, "Özgecan bizim kardeşimiz. Yapılanları bir bayan olarak kesinlikle kabullenemiyoruz. Bununla ilgili gereken çalışmaların yapılacağına inanıyoruz. Buna kayıtsız kalmak imkansız, hem hanım hem erkeklerimiz olsun bu konuda tepkilerini göstermek adına imzalarını veriyorlar. Önemli olan bundan sonraki süreçte doğru çalışmaların yapılması. Bugüne kadar yapılan çalışmalar yeterliydi ama bunu şu manada yeterli görmek imkansız. Ümit ediyoruz bu tarz suçlar hayırlı güzel çalışmalarla sonuçlanacaktır" diye konuştu.
 
"KADINI İKİNCİ SINIF CİNSEL ALET OLARAK GÖRÜRSENİZ BU TİP OLAYLAR DAHA ÇOK OLUR"
 
Özgecan için imza veren Abdulkadir Güngördü adlı bir vatandaş ise "Birileri çıkar ’hamile kadın çarşıya çıkamaz’ derse, biri çıkar derse ki, ’iki nişanlı genç el ele tutuşamaz’, kadını ikinci sınıf cinsel alet olarak görürseniz bu tip olaylar daha çok olur" şeklinde tepkisini dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER