AK Parti Aday Adayına Destek Tepkisi

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğrenci Kolektifi üyesi öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Süleyman Baykal’ın, Ak Parti’den aday adayı olan KTÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Ulusoy’a destek vermesini protesto etti.

AK Parti Aday Adayına Destek Tepkisi
 
‘Yandaş rektör istemiyoruz’ pankartı ile KTÜ Rektörlük binası önüne gelen öğrenciler, üniversitenin ticaret alanına dönüştürülmesini canlandıran kısa bir skecin ardından tepkilerini dile getirdi. Grup adına konuşan Ege Burak Özcivit, Rektör Prof. Dr. Süleyman Baykal’ın, “Üniversitenin bir temsilcisi olması lazım. Bu da Ulusoy’dur” açıklaması ile AK Parti milletvekili aday adayı Prof. Dr. Ulusoy’ a destek vermesine tepki göstererek şunları söyledi:
 
”Rektörlük koltuğuna oturarak üniversitenin sahibi olduğu düşüncesine kapılan Baykal o koltukta 60 bin üniversiteli adına böyle bir açıklama yapamaz. Çünkü katil ve hırsız Ak Parti üniversitelerin temsilcisi olamaz. Analarımızın, babalarımızın alın terini ayakkabı kutularına dolduran, Reyhanlı, Gezi, Soma ve daha birçok yerde halkını katleden Ak Parti hiçbirimizin temsilcisi değildir. Kadın düşmanı sözleri dillerinden düşürmeyen, üniversitelerde gerici ve piyasacı dönüşümü sağlamaya çalışan Ak Parti bizim temsilcimiz değildir. Üniversitelerimizi Ak Partililere hiçbir zaman bırakmayacağız. Üniversitelerin bilim yuvaları olduğunu bilen biz üniversiteliler KTÜ Rektörlüğü’nü uyarıyoruz; yaptığınız destek açıklamasını derhal geri çekin.” Öğrenci grubu açıklamanın ardından dağıldı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER