Ahşaba Aşık!

Ahşaba hayal ettiği hemen her şekli verebilen işitme, konuşma ve görme engelli Ali Şerafettin Köksal, Bakırköy Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Görme Engelliler Derneği (GÖZDER) ve Bauhaus Bakırköy’ün organizasyonuyla iki gün süren canlı ahşap maket çalışması gerçekleştirdi.

Ahşaba Aşık!
Marmara Forum Bauhaus’ta yapılan etkinlikte ahşap maket ustası Ali Şerafettin Köksal, meraklı bakışların arasında muhteşem ahşap kule maket çalışması yaptı. Yaptığı kale, camii, transatlantik maketleriyle görenleri şaşkınlığa uğratan Ali Şerafettin Köksal, ailesiyle geliştirdiği özel dokunma tekniğiyle iletişim kurabiliyor ve testere, torna makinelerine parmaklarını kaptırmamak için özel aparatlar geliştirmiş.   Ümmühan Köksal, eşinin bir evi 7-8 ayda, Mimar Sinan köprüsünü de 1 yılda bitirdiğini, çok tertipli ve hassas çalıştığını, koyu bir Trabzonspor taraftarı olarak görmediği, duymadığı halde Trabzon’a maça gidecek kadar fanatik olduğunu ve mutlaka bir çalışmaya başlamadan kendisinden fikir aldığını söyledi.
 
 Ümmühan Köksal, eşinin doğuştan sağır ve dilsiz olduğunu 26 yaşında da gözlerinin görmemeye başladığını belirterek, ”Fakat hayata tutunmasını çok iyi bildi. İlk kez kuş kafesi yaparak başladığı ahşap çalışmalarıyla ayrıca bütün engellilere de çok önemli mesaj veriyor. Kendisiyle gurur duyuyorum”diyor.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER