Ahmet Atakan Doğum Gününde Anıldı

Hatay’da ODTÜ’ye destek eylemleri sırasında yüksekten düşerek hayatını kaybeden Ahmet Atakan, 25’inci doğum gününde düzenlenen yürüyüş ile anıldı.

Ahmet Atakan Doğum Gününde Anıldı
Eğitim-Sen Hatay Şubesi önünde toplanan kalabalık grup, ellerindeki pankartlarla sloganlar atarak Saray Caddesi üzerinden Yeraltı Çarşısı’na kadar yürüdü. Sloganlarda Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybedenlerin isimleri teker teker okunurken, geçtiğimiz günlerde Mersin’de vahşice katledilen Özgecan Aslan için de 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
 
Aradan uzun bir süre geçmesine rağmen hala kardeşiyle ilgili net gelişmelerin yaşanmadığı hatırlatan ağabey Süleyman Atakan, adalet sistemine olan güvenlerinin her geçen gün azaldığını ancak, hala vicdanlı hakim ve savcıların olduğuna inandıklarını söyledi.
 
’ÖZGECAN’A DA EN AZ OĞLUM KADAR ÜZÜLDÜM ’
 
Yürüyüşe katılan ve konuşma yapan Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, Mersin’de katledilen Özgecan Aslan’a en az oğluna olduğu kadar üzüldüğünü belirterek, bu vahşeti gerçekleştirenlerin mutlaka cezalandırılmasını istedi.
 
Yürüyüşe, Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan, yine Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in annesi Hatice Cömert de katıldı.
 
Açıklamanın ardından kalabalık, olaysız şekilde dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 22:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER