Ağrı'da 90 Dakikalık Bonzai Filmi Çektiler

Ağrı’nın Patnos ilçesinde yaşayan esnaf Yılmaz Kahraman’ın yazdığı senaryo 90 dakikalık sinema filmine dönüştürüldü. Öğrencileri ölüme götüren bonzaiye alıştıran çete ile mücadele eden bir esnafın çabalarını anlatan filmde 100 Patnoslu rol aldı.

Ağrı'da 90 Dakikalık Bonzai Filmi Çektiler
Patnos ilçesinde otomobil alım satımı yapan ilkokul 2’nci sınıftan terk 25 yaşındaki Yılmaz Kahraman, bonzai ve uyuşturucu maddeleriyle mücadeleyi anlatan ’Nereye kadar’ filminin senaryosunu 3 ayda tamamladı. Kahraman’ın senaryosunu yönetmen Yakup Dinç 2 ayda 90 dakikalık film haline getirdi. Filmde 100 kadar Patnoslu rol aldı. Uyuşturucu batağına düşürülen gençlere yardım eden ’esnaf Yusuf’ karakterini filmde canlandıran Yılmaz Kahraman, "Ailelerin birçoğu çocuklarını okula gönderdiği için ilgilenmiyor. Bonzaiyi kullananların yaşı ortaokula kadar düşüyor. Filmde uyuşturucu mafyası okullara bonzaiyi öğrenci kılığında sokuyor. Esnaf Yusuf ise uyuşturucu satanlarla mücadele ediyor. Gençlere doğru yolu gösterip onların yararlı faaliyetlerle uğraşmasını sağlıyor. Filmin sonunda kötü adamların hepsi ölüyor. Esnaf Yusuf’u da uyuşturucu baronu kardeşinin düğününde öldürüyor. Film gençlere örnek olabilir. Filmin vizyona girmesi için sponsorlardan destek bekliyorum. Son zamanlarda televizyonlarda ve yakın çevremde bonzai ve uyuşturucu madde alan gençlerin dramını gördüm. Bu yüzden bu filmi çektim" diye konuştu.
 
İstanbul’da 16 yıldır yönetmenlik yapan Yakup Dinç ise "Filmi çekmek için hiç bütçemiz yoktu. Patnos esnafı ve belediyesi bize destek verdi. Çok teşekkür ediyorum. Oyunculara ve teknik ekibe hiçbir şekilde ücret vermedik. Filmin fragmanını hazırlıyoruz. Yayınlanması için umarım bize gereken desteği verirler. Çünkü filmimiz gerçekten gençler için tam bir ders niteliğinde" dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2015, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER