banner51

Ağaoğlu:Bakanlık Kendi Yapsın

İşadamı Ali Ağaoğlu, Bakanlığın Fatih Ormanı Mesire Yeri işletim hakkı iptalini ilk kez cnbce.com'a değerlendirdi. Ağaoğlu, 'Oraya Hyde Park yapacaktım, alsın Bakanlık kendi yapsın' dedi.

Ağaoğlu:Bakanlık Kendi Yapsın

Ali Ağaoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Maslak 1453 projesiyle gündeme gelen Fatih Ormanı Mesire Yeri'nin işletme hakkı devrinin feshedilmesine sitem etti.

Ağaoğlu, mesire yerini Hyde Park, Central Park gibi bir yaşam alanı yapmak üzere ABD'de proje çizdirdiğini, milyon dolarlık bir park yapma hazırlığı içinde olduğunu söyledi.
 
Ağaoğlu,  "Millet orada piknik yapıyor, pisliğini bırakıp gidiyor. Ben burayı insanların çocuklarını gezdirebileceği, herkesin yürüyüş yapabileceği bir yer haline getirecektim. " dedi. 
 
Ağaoğlu, henüz Bakanlık etkililerle bir görüşmesi olmadığını belirterek "Böyle uygun gördülerse saygı duyarım. Ormanı teslim edip giderim. Alsın bakanlık kendi park yapsın" şeklinde konuştu.  
 
Ağaoğlu mesire yerinin hemen yanına yapılacak Maslak 1453 projesinin gelişmelerden etkilenip etkilenmeyeceğine yönelik soruya ise "Benim projem etkilenmiyor. Bir maddi kaybım olmuyor" sözleriyle yanıtladı. 
 
Ağaoğlu, Maslak 1453'ün reklamında izin almadan Fatih Ormanında ata bindiğine yönelik eleştirilerin hatırlatılması üzerine sert konuştu. Ali Ağaoğlu, "Tecavüzcü Çoşkun orada film çekerken izin mi alıyor?" dedi.  
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2012, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER