banner9

Afrikalı Büyükelçiler, Erciyes'i Gezdi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) organizasyonu Kayseri’ye gelen Afrika ülkelerinin büyükelçileri, Erciyes’i kış turizm merkezini gezdi. Büyükelçiler, Kayseri ve Erciyes’e hayran kaldıklarını dile getirdi.

Afrikalı Büyükelçiler, Erciyes'i Gezdi
Afrika ülkelerinin Ankara büyükelçileri ile maslahatgüzarları, Büyükşehir Belediyesi tarafından Erciyes’te ağırlandı. Büyükelçilere Erciyes’i gezdiren Erciyes A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler, Büyükşehir Belediyesi’nin Erciyes Master Planı hakkında bilgi verdi. Yaklaşık 30 büyükelçi arasında yer alan Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba, 4 yıldır Türkiye’de olduğunu ve ilk kez Erciyes’e çıktığını belirterek çok etkilendiğini söyledi. Kayseri’nin çok güzel bir şehir olduğunu ifade eden konuk Büyükelçi, "Kayakla yakın bir ilgim olmadı ancak bu ziyaretimden sonra ilgileneceğim. Erciyes’te çok büyük bir yatırım var ama bir kez yapıyorsunuz ve ömür boyu kullanıyorsunuz" dedi.
 
Nijerya Büyükelçiliği’nden İbrahim İsa da "Kayseri’de olmaktan çok mutluyuz. Erciyes’e kesinlikle yeniden geleceğim. Özellikle yazın gelip zirveye tırmanmak istiyorum. Şehirden de çok etkilendim, tekrar gelerek şehri gezmeyi arzu ediyorum" diye konuştu. 
 
Büyükelçilerle birlikte Kayseri’ye gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Bahri Can Çalıcıoğlu da yabancı diplomatların Kayseri’yi ve Erciyes’i çok beğendiğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2015, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER