Afganlar Terörü Protesto Etti

Trabzon’da yaşayan Afganistan asıllı mülteci ve öğrenciler ülkelerinde terör örgütleri tarafından yapılan vahşeti ve Fransa’daki terör saldırısını protesto etti.

Afganlar Terörü Protesto Etti
Afganistan Hazarları Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde Atatürk Alanı Meydan Parkı’nda toplanan Afgan asıllı sığınmacılar, öğrenci ve çocuklardan oluşan 70 kişilik grup, ülkelerinde ve dünyada yaşanan terör olaylarının son bulması için Türkçe ve Afganca bildiri okudu, terörü lanetledi. Teröre tepki gösterisine birçok Afganlı çocuk ellerinde ’Savaşa hayır’ yazılı dövizlerle katılırken, grup Türkçe ve Afganca ’Biz barış istiyoruz’, ’Teröre hayır’ ve ’Adalet ve Emniyet istiyoruz’ sloganları attı. Grup adına konuşan Afganistan Hazarları Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhammet Gül, her türlü terörü lanetlediklerini belirterek, şöyle dedi:
 
"Son günlerde Hazara vatandaşlarımızın terör örgütlerince rehin alınıp öldürüldü. Uluslararası gücün desteği ile 14 yıldan beri devam eden Afganistan yönetimi nereye doğru gidiyor? Bizim kendimize gelmemiz için kaç tane daha vatandaşımızın öldürülmesi gerekiyor? Afganistan halkının artık tabut kaldırmaya gücü kalmadı. Afganistan yetkilileri şunu bilmelidir ki, vatandaşlarının onlardan beklentilerinin en başında güvenlik ve adalet gelmektedir. Biz Afgan öğrenciler ve mülteciler olarak bu tür olaylara sessiz kalmadan, her türlü terörü lanetliyoruz. Fransa’daki terör eylemini de şiddetle kınıyoruz."
Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2015, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER