banner24

Adrenalinin Adresi Yenilendi

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde Akdeniz Bölgesi'nin en büyük su parkına sahip, bung jump ve catapult atlayışlarının gerçekleştiği Water Planet Deluxe Otel ve Aquapark, kapılarını yaz sezonuna yeni yüzüyle açıyor.

Alanya'nın Okurcalar Beldesi'nde 2000 yılında su parkı olarak açılan Water Planet'e, 2002 yılında 5 yıldızlı 321 yataklı tatil köyü ilave edidi. 12 sıra dışı havuzu ile 'su cenneti' olarak anılan 3 tarafı denizle çevrili otelin çatısında, içine girildiğinde bir ucu ufka kadar uzanıyormuş hissi veren 'sonsuzluk havuzu', 3 katlı yapay plajında ise Uzakdoğu'dan getirilen özel kum bulunuyor. Yamaç kaydırağı ve yapay rafting yapılan komplekde 24 kaydırak ve havuz yer alıyor. 62 dönümlük arazinin 50 dönümünde bulunan su parkını geçen yıl 140 bin kişi ziyaret etti.

Türkiye'de ilk kez yapılan catapult ve bung jump atlayışları ile öncü alan Water Planet, bölgenin 'Adrenalin cenneti' olarak adlandırılıyor. Her köşesinde müşterilerine farklı eğlenceler sunulan tesiste, 75 metrelik kuleden bung jump atlayışı yapılıyor. 'Catapult' ise lastikli halatlarla bağlanan adrenalin tutkunlarını yerden saniyede 130 kilometre hızla 85 metre yükseğe fırlatıyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2012, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER