Adliye Önünde İddianame Tepkisi

22 Temmuz soruşturması kapsamında gözaltına alınan tutuklu polislerin eşleri ve yakınları Çağlayan’daki İstanbul Adliye Sarayı önünde basın açıklaması yaptı. Grup üyeleri 4 ay geçmesine rağmen iddianamenin hazırlanmamasına tepki gösterdi.

Adliye Önünde İddianame Tepkisi
 
Operasyonları yapanların ve tutuklama kararı vererek her ay yapılan incelemede gerekçesiz bir şekilde tutukluluk sürelerini uzatanların iş ahlakından nasiplenmemiş olduklarını söyleyen Köse, şöyle konuştu:
 
 "Öte yandan tamamen delilsiz ve mesnetsiz yürütülen bu soruşturmaların iddianamesi bilerek yazılmamakta ve geciktirilmektedir. Burada amaç olunan tutukluluk sürelerinin uzaması ve mağduriyetlerinin attırılması dolayısıyla bazı siyasilerin gönlünün hoş tutulmasıdır. Bugün buraya kimseden lütufta bulunmasını istemeye gelmedik. Tek bir isteğimiz var. O da yürütülen hukuksuz polis soruşturmalarının iddianamelerinin hazırlanmasıdır. Yanlış yapanların yanlışlarında ısrarcı olmamalarını ve derhal doğru kararlar vermelerini istiyor ve bekliyoruz. Yakınları olaraktan gurur duyduğumuz polislerimizin bir an evvel özgürlüklerine kavuşmalarını temenni ediyoruz."
 
Grubun basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2014, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER