Adli Tıp Kurumu Önünde Acı Bekleyiş

Ankara’da dün düzenlenen terör saldırısında yaşamını yitirenlerin aileleri, otopsi sonuçları ve kimlik tespitlerinin sonuçlandırılması için Ankara Adli Tıp Kurumu Başkanlığı önünde bekleyişlerini sürdürüyor.

Adli Tıp Kurumu Önünde Acı Bekleyiş
Ankara’da cumartesi günü ’Emek, Barış ve Demokrasi’ mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde meydana gelen patlamada ölenlerin aileleri, otopsi sonucu ve kimlik tespiti için Ankara Adli Tıp Kurumu Başkanlığı önündeki beklemelerini gözyaşları arasında sürdürüyor. Yenimahalle Balediyesi’nin kurduğu çadırlar ve Kızılay’ın yaptığı yiyecek içecek desteğiyle beklemelerini sürdüren aileler gözyaşlarını tutamıyor. Geceyi de burada geçiren ailelerin yaşamını yitiren yakınlarıyla ilgili yaşam hikayeleri de dikkati çekiyor.
 
ÖNCE OĞLU, SONRA TORUNU, ŞİMDİ KENDİSİ HAYATINI KAYBETTİ
 
Yakınları ’Meryem Ana’ diye sözünü ettikleri  65 yaşındaki Meryem Bulut’un yaklaşık 6 ay önce oğlunu, 1 ay önce de torununu Kobani’de kaybettiğini, kendisinin de Ankara’daki bombalı saldırıda öldüğünü anlattı. Bulut’un yakınları, Meryem Bulut’un İstanbul’dan ’Barış Aileleri Grubu’ ile birlikte Ankara’ya gelen 21 kişiden 5’inin de birlikte öldüğünü söyledi.
 
Adli Tıp Kurumu önünde cenazeleri memleketlerine götürmek için Ankara’nın dört bir yanındaki il ve ilçelerinden cenaze araçlarının da getirildiği dikkati çekti.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2015, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER