Adıyaman'da Bir Asker Şehit Oldu

Adıyaman’da arazi taraması yapan jandarma timine uzun namlulu silahlarla ateş açan PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada jandarma uzman onbaşı 22 yaşındaki Müsellim Ünal şehit oldu, jandarma başçavuş Yunus Vatandaş ve uzman onbaşı Tanju Gülen ise yaralandı.

Adıyaman'da Bir Asker Şehit Oldu
Merkeze bağlı Kömür Beldesi’nin Kürk ve Derinsu mevkilerinde öğle saatlerinde arazi taraması yapan jandarma timine, terör örgütü PKK mensupları tarafından ateş açıldı. Jandarmaların açılan ateşe karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada jandarma uzman onbaşı Müsellim Ünal olay yerinde şehit oldu, jandarma başçavuş Yunus Vatandaş ve uzman onbaşı Tanju Gülen ise yaralandı.
 
Çatışmada şehit olan Kayseri nüfusuna kayıtlı uzman onbaşı Müsellim Ünal’ın cenazesi ile 2 yaralı, bölgeye sevk edilen helikopterle Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne, buradan da ambulansla Adıyaman Üniversite Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.
 
Bu arada çaışma bölgesine sevk edilen takviye güvenlik güçleri ile teröristler arasında zaman zaman çatışmaların devam ettiği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 19:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER