banner9

Adıyaman'da 4 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Adıyaman’da Malazgirt Ortaokulu tarafından yürütülen ’Tükettiğini üret’ projesi kapsamında kentteki 103 okulun bir yıl boyunca tükettiği kağıt için kesilen ağaç miktarı kadar fidan bugün toprağa dikildi.

Adıyaman'da 4 Bin Fidan Toprakla Buluştu
Yürütülen proje kapsamında kentteki okullarda tüketilen 650 ton kağıda karşılık İmamağa Mahallesi’ndeki Sitilce bölgesindeki araziye 4 bin fidan dikildi. Düzenlenen fidan dikim törenine; Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Koyuer, Vali Yardımcıları, kurum amirleri, öğretmen öğrenciler katıldı. Malazgirt Ortaokulu’nun yürüttüğü projenin örnek olduğunu ve öğrencilerin doğaya borçlarını ödediğini belirten Vali Mahmut Demirtaş, şunları söyledi:
 
"Adıyaman’da 103 okulda yapılan araştırma da bu okullarımızın yıllık yaklaşık 650 ton kağıt tükettiğini görüyoruz. Bu da yaklaşık 10 bin ağaca tekabül etmektedir. Bu çok büyük bir rakam. Bundan sonra her vatandaşımız ve çocuğumuz eline bir kağıt aldığı zaman bunu nasıl tüketeceğini, bunun milli ekonomiye nasıl bir katkı ve zararının olacağını düşünerek hareket edecektir. Yani bu projeyle tükettiğimiz kadar üreteceğiz. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum."
 
Yapılan konuşmaların ardından Vali Mahmut Demirtaş ve programa katılanlar 4 bin fidanı toprağa dikti ve can suyu verdi.
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER