Adaylık Başvurusunda Gecikti

Avrasya feribotunu arkadaşlarıyla birlikte kaçıran, Swiss Otel baskınını gerçekleştiren Muhammet Emin Tokcan, Ak Parti Düzce milletvekili aday adaylığı için başvurdu. Ak Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin dün başvuru evraklarının başka bir kişi tarafından getirildiğini, bugün imza atmak için gelineceğini belirterek, "Bizim aday adaylığı başvurularımız dün sona erdi. Bu kişinin evraklarını başka bir kişi getirdi.

Adaylık Başvurusunda Gecikti
 
1996 yılında arkadaşlarıyla birlikte Trabzon-Soçi seferini yapan Avrasya feribotunu kaçıran, 2001 yılında ise Swiss Otel baskınını gerçekleştiren Muhammet Emin Tokcan memleketi Düzce’den Ak Parti milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu. Dün milletvekilliği aday adaylığı başvurularının son gününde Ak Parti Düzce İl Başkanlığı’na gelen Ali Tokcan, Muhammet Emin Tokcan’ın evraklarını teslim etti. Muhammet Emin Tokcan’ın isminin milletvekilliği aday adayları arasında yer alması dikkat çekerken, Ak Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin başvuru olduğunu, ancak aday adaylığının kabul olmayacağını söyledi. Hikmet Keskin, Muhammet Emin Tokcan’ın evraklarını dün bir kişinin getirerek teslim ettiğini belirterek, "Bizim aday adaylığı başvurularımız dün sona erdi. Bu kişinin evraklarını başka bir kişi getirdi. Bugün imza atmak için geleceği söylendi, ancak bizim başvurularımız sona erdiği için bu nedenle böyle bir kişinin aday adaylığı geçerli değil. Aday adaylığı süreci dün itibariyle sona erdi. Bu nedenle sadece başvuru evrağı var, milletvekilliği aday adaylığı geçerli değil" dedi.
 
ADAY ADAYLIĞI SÖZ KONUSU DEĞİL
 
Ak Parti Düzce İl Başkanlığı’ndan ise şu yazılı açıklamada bulunuldu:
 
"7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan ve ülkemiz için çok önemli bir sürecin başlangıcı olacak olan milletvekilliği seçimleri aday adaylığı başvuru süreci 20 Şubat 2015 Cuma günü saat 19.00’da sona ermiştir. Dün saat 18.00’de Muhammet Emin Tokcan isimli aday adayı başvurusu Ak Parti İl Teşkilatı sekretaryamıza gelmiştir. Ancak şahsın kendisinin bizzat gelip aday adaylığı başvurusunu yapmamasından dolayı ’Alındı’ belgesi verilmemiştir. Başvuru saatimiz 20 Şubat 2015 saat 19.00’da tamamlandığından böyle bir aday adaylık başvurusu yoktur. Başka bir şahsın dosyayı getirmesi, alındı belgesinin verilmemesi sebebiyle şahsın aday adaylığı söz konusu değildir ve şahsın Ak Parti ile hiçbir şekilde alakası yoktur."
 
EVRAKLARI BUGÜN VERECEKTİ
 
Muhammet Emin Tokcan’ın kardeşi Ali Tokcan ise evrakları dün kendisinin teslim ettiğini belirterek, "Alındı belgesini almadık, bugün için verecektik. Bugün evrağı verecek, alındı belgesini alacaktı" dedi.
 
3 MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN 61 ADAY ADAYI
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 3 milletvekili gönderen Düzce’de Ak Parti’den 61 kişi milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulundu. Ak Parti 3 milletvekilliği seçiminde de seçimleri kazanarak Meclis’e 3 milletvekili gönderirken, dün milletvekilliği aday adaylığı başvuruları sona erdi. Erkek adaylardan 5 bin lira, kadın adaylardan ise 2 bin 500 lira alınırken, engelli adaylardan ise para alınmadı. Aday adayları arasında 12 kadın, 45 erkek, 4 ise engelli milletvekili aday adayı bulunuyor.
 
 
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER