Adana'da Gergin IŞİD Protestosu

ADANA’da Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyelerinin gerçekleştirdiği Kobani’ye destek ve IŞİD’e tepki yürüyüşünde gerginlik oldu.

Adana'da Gergin IŞİD Protestosu
DBP ve HDP’nin çağrısıyla merkez İnönü Parkı’nda toplanan yaklaşık 200 kişi, alkış ve sloganlarla AK Parti Adana İl Başkanlığı’na gitmek için Atatürk Caddesi’ne çıktı. Polisin AK Parti binasına gidemeyeceğini belirtmesi üzerine grup yolu trafiğe kapatıp oturma eylemi başlattı. Yapılan görüşmeler üzerine yürümesine izin verilen gruptakilere, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Ülkücü İşçiler Derneği Adana İl Başkanlığı binasında bulunan bazı kişiler ’Bozkurt işareti’ yaptı. Bu nedenle gruptakiler, binadakilere tepki gösterip Abdullah Öcalan lehine Kürtçe sloganlar attı. Tartışmanın ardından yürüyen gruba, yoldan geçen bazı kişiler de tepki gösterdi. Tepki gösteren kişiler ile gruptakiler arasındaki tartışma ve gerginlikler, polislerin araya girmesiyle sona erdi.
 
Gazeteci Mustafa Gümüşdamla Caddesi üzerinde önü Çevik Kuvvet polislerince kesilen gruptakiler, basın açıklaması yaptı. Dağılan gruptakilerin yolu kapatması üzerine geçemeyen bir özel halk otobüsünün muavini ile kalabalıktakiler arasında kavga çıktı. Kavga, araya giren polis ve parti yöneticilerinin müdahalesiyle sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER