'Adam İntihar Etti'

Eskişehir’de, birlikte yaşadığı 40 yaşındaki Adem Tutsak’ı tabancayla öldürmekle suçlanan bir çocuk annesi 21 yaşındaki Cansu Demirezen, tutuklu yargılandığı duruşmada suçlamaları kabul etmeyerek, "Adem intihar etti" dedi.

'Adam İntihar Etti'
Olay geçen 9 Mart’ta, 75’inci Yıl Mahallesi’ndeki EMKO Sanayi Sitesi’nde meydana geldi. Geri dönüşüm işiyle uğraşan Adem Tutsak, birlikte yaşadığı eşinden boşanmış olan bir çocuk annesi Cansu Demirezen ile aralarında çıkan tartışma sonrasında tabancayla başından vuruldu. Ağır yaralanan Tutsak, kaldırıldığı Eskişehir Devlet Hastanesi’nde kurtarılamadı.
 
Polis, Cansu Demirezen ile olayın meydana geldiği işyerinin sahibi olan Eyüp Sabanlı’yı gözaltına aldı. Cansu Demirezen çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, Eyüp Sabanlı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
Tutuklu sanık Cansu Demirezen ile tutuksuz sanık Eyüp Sabanlı’nın yargılanmalarına 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Adam öldürmek suçundan ömür boyu hapsi istenen Cansu Demirezen bugünkü duruşmada suçsuz olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:
 
"Hamileyken eşimden ayrıldım ve Adem Tutsak ile birlikte yaşamaya başladık. Bekar olduğunu söylemişti. Evli olduğunu öğrendikten sonra ayrılmak istediğimi söyledim. Benden ayrılmak istemedi. Tabanca çıkartarak zorla elime tutuşturdu. Çenesinin altına tabancayı götürdü. Elimi tabancadan çekmek istedim. Ancak erkek gücü olduğu için gücüm yetmedi. Bu sırada tabancayı ateşledi. Kendisine engel olamadım ve silahtan da elimi çekemedim. Olayda benim bir suçum bulunmamaktadır. Adem intihar etti. Olay anında yanımızda da kimse yoktu. Tahliyemi istiyorum."
 
Tutuksuz yargılanan Eyüp Sabanlı da olayla hiçbir ilgisinin olmadığını belirterek beraatını istedi.
 
Mahkeme heyeti sanık Cansu Demirezen’in tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 13 Ekim 2015 tarihine erteledi.
Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2015, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER