Adaland'da İki Yeni Kaydırak

Aydın’ın Kuşadası İlçesi’ndeki Adaland Aquapark, kaydırak ve havuzlarında serinlemeye, ’uçarak serinleme’ seçeneğini de ekledi.

Adaland'da İki Yeni Kaydırak
Avrupa’nın en büyük su parklarından birin olan Aydın’ın Kuşadası ilçesindeki Adaland Aquapark, bu yıl hizmete soktuğu iki kaydırak, Slide & Fly ve Zipline ile adrenalin tutkunlarının akınına uğradı. 406 metre ile dünyanın en uzun aile kaydıraklarından birine sahip Adaland’ın su parklarında gelenek hale gelen yağmur dansı, yamaç kaydırağı, yukarı doğru kaydıraklar, baş aşağı kayılan Freefall, üzerinde durduğunuz kapağın açılmasıyla hızlı bir düşüş ve havada sağa doğru tam bir tur attıran Loop Pink gibi bir birinden heyecanlı aktiviteleri arasına bu yıl giren Slide & Fly ve Zipline yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi gördü. 
 
Hazerfen Ahmet Çelebi’nin Galata kulesinden uçuşunun simgeleştirilmek istendiği su parkında, temsili Galata kulesinden iki kaydırak ile dört metre derinliğindeki havuza iniliyor. Slide & Fly’da ise 50 metrelik hızlı inişten sonra verilen kavisle yaklaşık 10 metre havalanarak bir süre uçan su tutkunların yolculuğu havuzun serin sularında son buluyor. Aynı kule içindeki zipline’de ise dağcılar gibi özel aparatlar ile çelik halat üzerinden gelen meraklılar, havuzun tam ortasında kendilerini 3 metre yükseklikten suyun içinde buluyor.
 
Adaland Aquapak Yönetim Kurulu üyesi Fahri Alem Günaydın, "Yaklaşık 2 milyon liraya mal olan yeni kaydırakların su tutkunu konuklarımızdan tam not almasından mutluluk duyduk. Her yıl yeni bir aktivite havuzu ile konuklarımızın karşısına çıkma geleneğimizi bu yıl da bozmadık. Slide & Fly kaydırakları ve Zipline ile eğlenceyi doruklara çıkardık" dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2016, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER