Acılı Aileyi Ziyaret Ettiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızları Sümeyye Erdoğan ile Esra Albayrak, Mersin’in Tarsus İlçesi’nde hunharca öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın ailesini ziyaret etti. Daha sonra da Aile ve Sosyal Politikalan Bakanı Ayşenur İslam kente gelerek hem aileye taziyelerini iletti, hem de ilgililerden konu ile ilgili bilgileri aldı.

Acılı Aileyi Ziyaret Ettiler
Özgecan Aslan’ın merkez Akdeniz İlçesi’nde eski ve kenar yerleşim bölgelerinden biri olan Barış Mahallesi’nde oturan anne Songül ile baba Mehmet Aslan’ı ziyaret edip taziye dileklerini ileten Sümeyye Erdoğan ile Esra Albayrak’a, Ak Parti Mersin milletvekili Münevver Ökten, Vali Özdemir Çakacak ve partililer eşlik etti. Ziyarette Erdoğan ve Albayrak, aileyle yakından ilgilendi ve yaklaşık 45 dakika evde kaldı. Duygusal anların yaşandığı ziyaret sırasında Özgecan Aslan için Kuran-ı Kerim okutuldu.
 
’BU OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’
 
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yönetim Kurulu üyesi olduğunu söyleyen Sümeyye Erdoğan, ziyaret sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada olaydan dolayı büyük bir üzüntü duyduklarını kaydederek şunları söyledi:
 
"Çok acı. Kelimelerle ifade etmek gerçekten çok korkunç bir durum. Biz olabildiğince acılarını paylaşmak için buraya geldik. Çok güzel, çok asil insanlar. Bizim asıl amacımız bu canavarların bu canilerin en ciddi şekilde cezalarını almaları. Biz bunun peşinde olacağız. Biz KADEM olarak buradayız aynı zamanda. Dernek olarak da bu olayın takipçisi olacağız. Elimizden geleni yapacağız."
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2015, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER