Açık Öğretim'e Kayıt Kuyruğu

Muğla’da, Açık Öğretim Fakültesi’ne (AÖF) kayıtlarını yaptırmak ve yenilemek isteyenler, öğrenci kayıt bürosu önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Sık sık sıra nedeniyle tartışma yaşanırken, beklemekten sıkılan bazı adaylar ise gazete ve kitap okumayı tercih etti.

Açık Öğretim'e Kayıt Kuyruğu
 
Menteşe İlçesi, Emirbeyazıt Mahallesi, Çamlık Sokak’taki Açık Öğretim Fakültesi Muğla İl Bürosu önünde sabah saatlerinden itibaren sıraya giren öğrenciler, kayıtlarını yaptırabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Dijital fotoğraf uygulaması nedeniyle birçok öğrenci sıkıntı yaşarken, 29 Eylül’de internet üzerinden başlayan kayıtlar yarın sona erecek. 16- 17 Ekim tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacak. Kuyrukta beklemekten sıkılan bazı adaylar gazete ve kitap okumayı tercih etti. Adaylar işlemlerin yavaş yapıldığını belirterek, tepki gösterdi.
 
Sıra bekleyen öğrencilerden Erhan Çeler, "Her yıl aynı sıkıntı ile karşı karşıya kalıyoruz. İçeride görev yapan 2 memur yetersiz. 500 metrelik kuyruğu gören bazı adaylar geriye dönüyor. Saat 07.00’den beri bekliyorum. Devlet kurumlarında çilemizin ne zaman biteceğini merakla bekliyorum. Rahatsızlık geçirdiğimde hastanede bile bu kadar sıkıntı yaşamıyorum. Buradaki görüntü yakışık almıyor" dedi.
 
Öğrencilerden Cansu Akar ise "Sürekli olarak sıra tartışması yaşanıyor. 2 saatte 30 metre ilerleyebildik. Sıramı kaybederim diye yemek bile yemedim. Bu kadar insana çile çektirmenin hiçbir anlamı yok" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER