Açık Cezaevi Firarisi, Şüphe Üzerine Yakalandı

Tekirdağ’ın Saray İlçesi’nde cep telefonu hattı almak girdiği bir işyerinde, çalışanların hareketlerinden şüphelendiği Ömer A., ihbar üzerine gelen polis ekiplerine biber gazı sıkarak kaçmak istedi. Gözaltına alınan Ömer A.’nın geçen yıl açık cezaevinden firar ettiği ve sahte kimlik taşıdığı belirlendi.

Açık Cezaevi Firarisi, Şüphe Üzerine Yakalandı
Olay, Ayazpaşa Mahallesi Çerkezköy Caddesi’ndeki bir işyerinde meydana geldi. Cep telefonu satan işyerine girerek telefon hattı almak isteyen 45 yaşındaki Ömer A.’nın hareketlerinden şüphelenen çalışanlar, gizlice polis ekiplerine haber verdi. Kısa sürede gelen polis ekiplerinin kimlik kontrol yapmak istediği Ömer A., cebinden çıkardığı biber gazını sıkarak kaçmak istedi. Polisle çıkan kısa kovalamacanın ardından gözaltına alınan Ömer A.’nın başka bir isimle taşıdığı kimliğin sahte olduğu ve geçen yıl Kırklareli açık cezaevinden firar ettiği ortaya çıktı.
 
TUTUKLANDI
 
İfadesi için Saray İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Ömer A.’nın bir çok suçtan da sabıkası olduğu tespit edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ömer A., tutuklanarak kapalı cezaevine konuldu. Soruşturma sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER