Abisini Kurtarmak İsterken Kayboldu

Ramazan Bayramı tatili için geldikleri Bartın’ın İnkum beldesinde, birlikte denize girdiği ağabeyini kurtarmak isteyen 22 yaşındaki Mustafa Çelik dalgalara kapılarak kayboldi. Çelik’i denizde arama çalışmaları devam ediyor.

Abisini Kurtarmak İsterken Kayboldu
Bayram tatili için Ankara’dan Bartın’ın İnkum beldesine gelen Mustafa Çelik ile 36 yaşındaki ağabeyi Şükrü Çelik sabahın erken saatlerinde yüzmek için denize girdiler. Ağabeyinin dalgalara kapılarak boğulma tehlikesi geçirdiğini gören Mustafa Çelik, kurtarmak için yanına gitti. Mustafa Çelik, ağabeyini denizin kenarına kadar getirmek istediği sırada, bu kez kendisi dalgalar kapıldı. Ağabeyini sahile yaklaştırmayı başaran Mustafa Çelik, dalgalı denizde bir anda gözden kayboldu. Şükrü Çelik sahilde bulunan cankurtaranlar tarafından denizden çıkartılarak olay yerine gelen 112 Acil ambulansıyla kaldırıldığı Bartın Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
 
Cankurtaranların denizde yaptıkları aramalara rağmen Mustafa Çelik’in izine rastlanmadı. Cankurtaranlar jet ski ile denizde uzun süre Mustafa Çelik’i aradı. Amasra Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Bartın Belediyesi cankurtaran ekiplerinin denizde arama çalışmaları devam ediyor. Bayramın ilk iki gününde Amasra’da 51 kişinin boğulma tehlikesi geçirerek cankurtaranlar tarafından kurtarıldığı öğrenildi.
 
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2016, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER