Ab Bakanı Bozkır'dan Kadir Topbaş'a Ziyaret

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti. Kadir Topbaş, saat 10.00 sıralarında Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’na gelen AB Bakanı Bozkır’ı kapıda karşıladı.

Ab Bakanı Bozkır'dan Kadir Topbaş'a Ziyaret
 
"ÇOK ÖNEMLİ PROJELERDE TOPBAŞ’IN TECRÜBESİNDEN YARARLANMAYI ARZU EDİYORUZ"
 
Girişte şeref defterini imzalayan Bozkır, daha sonra basın mensuplarına ziyareti nedeniyle açıklamalarda bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Bozkır, "Kıtaların buluştuğu, tarihin merkezi olan İstanbulumuzun böyle son derece değerli bir belediye başkanına sahip olması Türkiye için bir kazançtır ve iftihar meselesidir. Kendisinin İstanbul’a olan hizmetleri zamanında veya sonrasında hep hatırlanacaktır. Ayrıca sayın Topbaş’ın AB sürecinde çok büyük katkıları olmuştur. Hem sevecen kişiliği hem de kurduğu ilişkilerle Dünya Belediyeleri sathında gerçekten ülkemize büyük yararlar sağlamıştır" dedi. Bozkır, çok önemli projelerde Topbaş’ın tecrübesinden de yararlanmayı arzu ettiklerinin altını çizdi.
 
TOPBAŞ: "AB SÜRECİNDE YERELDE BİZE DÜŞEN KONULARDA HER DAİM YANINDA OLACAĞIZ"
 
Kadir Topbaş ise ziyareti nedeniyle Volkan Bozkır’a teşekkür etti. Bozkır’ın bulunduğu görevlerde ülkesine çok ciddi hizmetler verdiğini kaydeden Topbaş, "Parlamenterlik döneminde de çok yakın dostluğumuz olan şimdi de özellikle AB sürecinde kendileri güzel hizmetler vereceklerdir. Bizler yerel yöneticiler olarak yerel diplomasiyi çok önemsiyoruz. Hem Türkiye Belediyeler Birliği hem de Dünya Belediyeler Birliği Başkanı olarak ilişkileri geliştirmeye çalışıyoruz. AB ortamında da bizim çok yakın temaslarımız var. Bu nedenle bazı konularda yerelde bize düşen çalışmalarla her daim kendilerinin yanında olacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER