AA Muhabiri: Hakarete Uğradım

Baybırt’un Aydıntepe İlçesi Belediye Başkanlığı seçimine yapılan itirazla ilgili gelişmeleri izlerken saldırıya uğradığını söyleyen Anadolu Ajansı muhabiri Abdulkadir Nişancı, olayla ilgili şikayette bulunduğunu söyledi.

AA Muhabiri: Hakarete Uğradım
 
AK Parti’nin kazandığı Aydıntepe Belediye Başkanlmığı seçimine yapılan itirazlar nedeniyle yeniden sayım yapılan Bayburt Adliyesi önünde gelişmeleri haberleştirmek istediğini ifade eden AA muhabiri Nişancı, yaşadıklarını şöyle anlattı:
 
"İtirazların sonuçlarını seçim kurullarının bulunduğu Bayburt Adliye binasında takip ediyorduk. Son olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin Aydıntepe ilçesi seçimlerine itirazını İl Seçim Kurulu karara bağladı. MHP’nin avukatı Serkan Pekmezci de, basın mensuplarına adliye önünde açıklama yapacağını söyledi. Adliyedeki gazeteciler olarak avukatla birlikte adliye binası önüne çıktık. Kapı önündeki grup, kameramın üzerindeki Anadolu Ajansı logolu mikrofonu görünce bana ve ajansa yönelik küfürler, hakaretler etmeye, kötü sözler sarf etmeye başladı. Grup içerisinden bazıları, ‘Siz çekemezsiniz! Bu süreci siz bu hale getirdiniz’ gibi ifadeler kullandı. Ben çekim yapmak istedim. Polis engelini aşmaya çalışanlar oldu. Bunun üzerine polis beni adliye binasına soktu. Adliye içerisine girdikten sonra da şahsıma yönelik saldırılar oldu. Bunun üzerine polis beni daha güvenilir olduğunu düşündükleri için binanın 3’üncü katına çıkardı. Burada da MHP eski il Başkanı Bekir Kasap, ‘Bu işleri siz bu hale getirdiniz. Eğer cesaretin varsa ben konuşayım da onları çekin yayınlayın’ dedi, ağza alınmayacak küfürler ve hakaretlerde bulundu. Polisler engel oldu. Daha sonra da konuyla ilgili olarak adli süreci başlattık. Hukuk mücadelesi olarak yolumuza devam edeceğiz.&rdquo
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2014, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER