90 Bin Lirasını Kaptırdı!

Bursa’da, telefon dolandırıcılarının tuzağına düşen 91 yaşındaki Fehmi D., 90 bin lira parayı istenilen hesaba yatırdıktan sonra dolandırıldığını anlayarak polise başvurdu.

90 Bin Lirasını Kaptırdı!
Merkez Osmangazi İlçesi Nalbantoğlu Mahallesi Atatürk Caddesi’nde oturan esnaf emeklisi Fehmi Dinçadam, akşam saatlerinde dolandırıcılar tarafından cep telefonundan arandı. Dinçadam’a kendilerini ’polis’ olarak tanıtan dolandırıcılar banka hesaplarının bölücü örgüt PKK tarafından kullanıldığını söyleyerek hesabındaki parayı verecekleri banka IBAN numarasına transfer etmesini istedi. Telefondaki kişiye inanan yaşlı adam, evinin yakınlarında bulunan hesabının bulunduğu bir banka şubesine giderek dolandırıcının verdiği hesap numarasına 90 bin lirayı yatırdı. Daha sonra dolandırıldığını anlayan yaşlı adam, banka personelinden yardım istedi.
 
Banka çalışanları parayı geri almak istense de İstanbul’dan paranın hemen çekildiğini görüldü. 90 bin lirası dolandırılan yaşlı adam ifadesi alınmak üzere Çarşı Polis merkezine götürüldü.
Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER