9 Ay Sonra Yakalandı

Adana’da hısızlık suçundan adliyeye sevk edilirken arkadaşları tarafından polislerin elinden kaçırılan 31 yaşındaki Mehmet Sait Savcı, yakalandı.

9 Ay Sonra Yakalandı
 
Hırsızlık suçundan 5 yıl 8 ay hapis cezası ve Hatay’ın İskenderun İlçesi’nden 800 bin TL, Konya’dan 1.5 kilo altın hırsızlığı ile Adana’da 11 ayrı olayın şüphelisi olarak aranan Mehmet Sait Savcı, geçen yılın mayıs ayında polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. İşlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Savcı, hastaneye götürülmek istendi. Mehmet Sait Savcı, ekip aracı olarak kullanılan panelvan minibüsün nezarethane olarak düzenlenen bagaj kısmında nakledilmek istendi. Karakoldan 500 metre ileride bulunan Güneykuşak Bulvarı Kavşağı’na gelen polis ekip otomobili kırmızı ışıkta durduğu sırada, arkasına siyah renkli plakası alınamayan hafif ticari araç yaklaştı. Hafif ticari araçtan inen 2 kişiden biri polis otosuna doğru koşmaya başladı. Ekipteki polisler, kendilerine doğru koşanları kontrol etmek amacı ile kapıyı açıp indi. Bu sırada minibüsün kapıları açık kalınca, diğer kişi, Mehmet Sait Savcı’yı araçtan indirip kaçırdı. Savcı’yı adliyeye nakleden 5 polis hakkında ’Suçlunun kaçmasına yardım emek’ iddiası ile soruşturma açıldı, memurlar farklı karakollarda görevlendirildi.
 
Mehmet Sait Savcı’yı yakalamak için çalışmalarını sürdüren polis, önceki gün Barbaros Mahallesi’nde bir evde saklandığını belirledi. Mehmet Sait Savcı, Asayiş Şubesi ekiplerinin düzenlediği operasyonla 9 ay sonra yakalandı. Mehmet Sait Savcı, işlemlerin tamamlanmasının ardandan cezaevine teslim edildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER