8 Yıla 4 Diploma Sığdırdı, 5'incisi Yolda

Tokat’ta eczacı 26 yaşındaki Coşkun Çatak, 8 yıl içerisinde farklı üniversitelerin Eczacılık, Kamu Yönetimi, Adalet ve Optisyenlik bölümlerini bitirerek 2’si ön lisans, 2’si lisans olmak üzere 4 diploma sahibi oldu. Şimdi de hukuk fakültesinin 3’üncü sınıfında okuyan ve 5’inci diplomayı almak için çalışan Çatak, CHP’den de milletvekili aday adayı oldu.

8 Yıla 4 Diploma Sığdırdı, 5'incisi Yolda
Tokat’ta yaşayan eczacı Coşkun Çatak, eğitim aşkıyla dikkat çekiyor. 2006 yılında Tokat Anadolu Lisesi’nden mezun olan Çatak, aynı yıl Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni kazandı. Eğitimine başlayan Çatak, aynı yıl içerisinde Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ne açık öğretimden kayıt yaptırdı. Çatak her iki üniversiteden 2011 yılında mezun oldu.
 
Ardından askerlik görevi için Malatya’ya giden Çatak, askerlik görevinin yanı sıra yine Anadolu Üniversitesi’nin 2 yıllık Adalet Bölümü’ne açık öğretimden kayıt yaptırdı. Askerliğinin ardından Tokat’a dönen Çatak, bu sefer Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Bölümü’ne kayıt oldu. Çatak, 2013 yılında Adalet bir yıl sonra ise Optisyenlik bölümlerinden başarılı bir şekilde mezun oldu. Daha sonra Tokat’ta eczane açan Çatak, dikey geçiş sınavı ile birlikte bu yıl İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. 2 yıllık Adalet Bölümü mezunu olması nedeniyle Çatak, Hukuk Fakültesi’ni 3’üncü sınıftan itibaren okumaya başladı.
 
’ZOR OLMADI’
 
8 yılda 4 bölüm bitirdiğini söyleyen Çatak, "Şu anda İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisiyim. İnsanlarımız çok şaşırıyor ’26 yaşında 5’inci üniversiteyi okuyorsun, çok zor olmadı mı’ diyor. Ancak kesinlikle zor olmadı. Buradan genç arkadaşlarıma sesleniyorum. Gerçekten zor değil. Ben kazandığım bütün üniversiteleri derecelerle kazandım derecelerle bitirdim. Günümüz koşullarında üniversitelerde devam zorunluluğu da yok, yani boş vaktimiz çok. Amacım şudur. Dikkat ederseniz okuduğum bölümler öncelikle bana ekonomik açıdan katkı sağlasın diye. Yani eczacılık ve optisyenliği bunun için okudum. Günümüz koşullarında eczacılık mesleğinin diğer mesleklere göre daha uygun olduğunu daha kazançlı olduğunu düşündüm. Diğer okuduğum bölümler ise daha çok hukuk dalında. Bunları ileride nihai hedefim milletvekilliği olduğu için, hukuk dalında daha donanımlı olmak istedim" diye konuştu.
 
Aynı zamanda CHP’den Tokat milletvekili aday adayı olan Çatak, kentin en genç milletvekili aday adayı olma özelliğini taşıyor.
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2015, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER