banner9

8 İlde Tıp Merkezlerine Operasyon

Muayeneye gelen kişilerin kimlik numaralarıyla farklı zamanlarda tedavi görmüş gibi işlem yapılarak Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) zarara uğratıldığı iddiasıyla operasyon başlatıldı.

8 İlde Tıp Merkezlerine Operasyon
Şanlıurfa merkezli 8 ilde tıp merkezi ve özel hastanere yönelik düzenlenen operasyonda aralarında doktor ile SGK çalışanların da bulunduğu 64 kişi rüşvet iddiasıyla gözaltına alındı.
 
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri usulsüzlük yaptıkları iddiası ile bazı tıp merkezi ve özel hastaneleri takibe aldı.
 
Bazı hastane ve tıp merkezlerinin hayali veri girişleri yaparak bazı insanların tedavi edilmiş gibi gösterildiği, SGK'da evrakları incelenmeden ödeme almak için burada görev yapan memurlara rüşvet verildiği ileri sürüldü.
 
Teknik ve fiziki takibin ardından operasyon için düğmeye basan polis, savcılıktan aldığı izin ile sabaha karşı operasyon düzenledi.
 
Şanlıurfa'nın yanı sıra Ankara, İzmir, Adana, İstanbul, Ağrı ve Mersin'de belirlenen adreslere yapılan eş zamanlı operasyonda hastane sahibi, doktor ile SGK çalışanlarının da aralarında bulunduğu 64 kişiyi rüşvet vermek, almak ve aracılık etmek suçundan gözaltına aldı.
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER