750 Fidanı Bir Gecede Kestiler

Muş’un merkez Çöğürü Köyü’nde kimliği belirlenmeyen kişi ya da kişiler tarafından bu yıl dikimi yapılan 500’ü meyve, 250’si kavak olmak üzere toplam 750 fidanı bir gecede kesti. Köylülerden Sabri Demir, "Emeğimi 1 gecede yok ettiler. 10 defa da kesseler yine fidanları dikeceğim" dedi.

750 Fidanı Bir Gecede Kestiler
Oto sanayi sitesinde yıllarca çalıştıktan sonra emekli ayrılıp köyüne yerleşen Sabri Demir, ilkbaharda 20 dönüm arazisinin bir bölmünü meyve bahçesine çevirdi. Etrafını tel örgü ile çevirdiğini bahçesine İl Tarım Müdürlüğü elemanları ile birlikte elma, armut, dut, şeftali, erik, kayısı, kiraz vişne ve ceviz olmak üzere toplam 500 meyve ile birlikte 9 bin de kavak fidanı dikti. Fidanlara yaz boyunca sulayıp ve çapa yaparak gözü gibi bakan Demir bir sabah gördüğü manzara ile şoke oldu. Kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından bahçesindeki tüm meyve fidanları ile 9 bin kavak fidanından yaklaşık 250’i kesilerek yok edildi. Dursa meyve fidanlarından önümüzdeki yıl ürün almaya başlayacağını söyleyen Sabri Demir şöyle konuştu:
 
"Köyde hiç kimseyle hüsumetim yok. Bunu kim yaptığını bilmiyorum. Eşimi rahatsızlanınca Bursa’ya götürdüm. Geldiğimin ertesi günü ağaçlara bakmak için bahçeye gittiğimde gördüğüm manzara ile adeta dağlar başıma yıkıldı. Geldiğim gün ağaçlar duruyordu. Yazık, günah değil mi ? Bunu yapanlar insan olamaz. Vicdansızlar bir gecede 500 meyve ve 250 kavak fidanını kesmişler. Katledilen her bir fidan bana göre birer insandı. 5 bin liraya yakın zararım var. Tarım İl Müdürlüğüne müracaat ettim elemanlar gelip gördükleri manzara karşısında şaşırdılar, kesilen ağaçları topluyorum. 10 kez de kesseler yine buralara fidan dikeceğim."
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER