700 Polisli Operasyon

Konya'da uyuşturucu tacirlerine yapılan operasyonda 65 kişi gözaltına alındı.

 
Konya'da uyuşturucu ticareti yaptığı öne sürülen şebekeye yönelik, Özel Harekat ekiplerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 700 polisle yapılan operasyonda, 65 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kadınların kucaklarında çocuklarıyla sağlık kontrolüne gelmesi dikkat çekti.
 
 
Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, uyuşturucu ticareti yaptığı öne sürülen sokak satıcılarına yönelik 6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından bugün şafak vakti operasyon düzenledi. Özel Harekat ekiplerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 700 polisle Tatlıcak ve Yenimahalle'de yapılan operasyonda, önceden belirlenen 73 adrese baskın yapıldı. Özel Harekat ekipleri bazı evlere bahçe duvarlarından atlayıp girdi. Bazı evlere, 'koçbaşı' diye tabir edilen balyozla kapılar kırılarak girildi. Baskın sırasında evlerdeki bazı kadınlar ise 'Yavaş girin, çocuklarım korkuyor' dedi. Uyuşturucu operasyonları için eğitilen köpeklerle ev ve bahçeleri arayan polis, satışa hazır paketler halindeki esrar, eroin, kokain ve uyuşturucu hapların miktarını belirlemek içinde çalışmasını sürdürüyor.
 
Operasyonda, 16'sı kadın, 10'u 18 yaşından küçük, 65 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kadınların kucaklarında çocuklarıyla sağlık kontrolüne gelmesi dikkat çekti.Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2014, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER