7 Yavru Köpeği Biberonla Besliyorlar

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi’ne bağlı Çamlıbel Köyü’nde doğum yaptıktan 2 gün sonra bir aracın çarpması sonucu telef olan köpeğin 7 yavrusunu, sahipleri biberonla süt vererek yaşatmaya çalışıyor.

7 Yavru Köpeği Biberonla Besliyorlar
Köy Muhtarı Mithat Mandacı’nın zağar cinsi av köpeği, 7 yavru köpeği doğurduktan 2 gün sonra köy yolunda bir aracın çarpması sonucu telef oldu. Muhtar Mithat Mandacı ve kardeşi Murat Mandacı, yavru köpekleri önce köyde doğum yapan başka bir köpeğin sütüyle beslemeye çalıştı. Ancak köpeğin sütü yeterli gelmedi. Bunun üzerine Mandacı kardeşler, şu anda 12 günlük olan yavru köpekleri evde bir kutuya koyup biberonla süt vererek beslemeye başladı.
 
Mithat Mandacı, kardeşi Murat ile 12 gündür yavru köpekleri yaşatmaya çalıştıklarını belirterek, "Çok sevdiğim köpeğim öldü. Kimin çarptığını bilmiyoruz. Aradık, ama bulamadık. Doğum yapalı 2 gün olmuştu. 7 yavru köpek öksüz kaldı. Biberonla besleyerek yaşatmaya çalışıyoruz. Süt ve mama veriyoruz" dedi.
 
Murat Mandacı ise, "Yavruları beslemek için önce köyde yeni doğum yapmış köpek aradık. Buldum ama onun da yavruları olduğu için tam besleyemedik. Her gün 3-4 kez düzenli olarak beslemeye çalışıyoruz. Evimizin bir köşesinde besliyoruz. 12 günlük oldular ve yaşatmaya çalışıyoruz. Şu anda sağlık durumları iyi görünüyor, ama annelerini arıyorlar" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER