7 İlden 8 Otomobil Çalan Hırsızlar Yakalandı

Ümraniye’de trafik polislerinden kaçan iki kişinin içinde bulunduğu otomobil bir belediye otobüsüne çarptı. Duran araçtan kaçarken yakalanan iki kişinin oto hırsızları olduğu ortaya çıktı. Şüphelilerin İzmir, Eskişehir, Ankara, Bursa, Mersin, Sakarya ve İstanbul’dan toplam 8 otomobil çaldıkları belirlendi. Şüphelinin şirketlere girip çalışanların dalgınlığından yaralanarak masa üzerine bırakılan kontak anahtarlarını alıp bunlarla otoparklardaki araçları çaldığı öğrenildi.

7 İlden 8 Otomobil Çalan Hırsızlar Yakalandı
Ümraniye’de 16 Ekim 2014 tarihinde trafik polislerinin ihtarına uymayan sürücü otomobiliyle kaçmaya başladı. Görgü tanıklarının ifadesine göre araç bir süre sonra bir belediye otobüsüyle çarpışarak durdu. Hasar gören araçtan inen iki kişi yaya olarak kaçmaya devam ederlerken polis tarafından yakalandı. Adem T. (19) ile yanında bulunan D.B.(15), Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi.
 
Oto Hırsızlık Büro Amirliği’nde sorgulanan şüphelilerin azılı oto hırsızı oldukları ortaya çıktı. Şüphelilerden Adem T.’nin İzmir, İstanbul, Mersin, Eskişehir, Bursa, Ankara ve Sakarya’dan 7 adet otomobil çaldığı ortaya çıktı. Polis, şüphelinin hırsızlık için özellikle büyük şirketleri tercih ettiğini, müşteri gibi içeri girerek dolaşıp  masa üzerine bırakılmış kontak anahtarları aradığını bildirdi. Daha sonra çalışanların dalgınlığından faydalanan şüphelinin bu anahtarları alarak otoparka indiği ve çaldığı araçla kaçtığı öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan Adem T., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2014, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER