banner51

6 Traktör Çöp Çıktı

Manisa’nın Yunusemre İlçesi’nde belediye ekipleri, şikayet üzerine boş durumdaki bir evden evden 6 traktör dolusu çöp çıkardı. İki ay önce burada yaşayan 6 kişilik ailenin evi terk ettiği, ev sahibinin de kent dışında olduğu öğrenildi. Temizlik çalışmaları sonrası mahalleli memnuniyetini dile getirdi.

6 Traktör Çöp Çıktı
 
Yeni Mahalle’de dört katlı bir apartmanın birinci katındaki dairenin çöp ev olduğu, çevreye kötü koku ile haşerelerin yayıldığı şikayeti üzerine, Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Halen boş olan dairede saatler süren çalışma sonrası 6 traktör çöp çıkartıldı. Bina sakinlerinden bazıları süpürgelerle çalışmalara yardımcı oldu. Dairede yaşayan 6 kişinin iki ay önce evi terk ettiği, ev sahibinin kent dışında olması nedeniyle kendisine ulaşılamadığı öğrenildi.
 
MAHALLE SAKİNLERİ MEMNUN
 
Altı aydır evden koku geldiğini söyleyen mahalle sakinlerinden Cemil Güler, "Bu pislikten kurtulmak için 30 kişiden imza topladık. Yunusemre Belediyesi’ne bu evi temizlemesinden dolayı çok teşekkür ederim" dedi. Mahallede yedi yıldır yaşadığını kokunun canlarından bezdirdiğini söyleyen Özgür Yalçın, "Koca mahalleyi böcekler bastı. Kokulardan dolayı belediyeye şikayet ettik. Çoluk çocuk kokulardan perişan olduk. Bu evde 6 kişi yaşıyordu. Perdeleri 24 saat kapalıydı. 2-3 yıldan beri bu mahallede yaşıyorlardı" diye konuştu. Bir diğer mahalle sakini Orhan Yavaş ise "Evde yaşayanlar yazın bahçede yatıyorlardı. Biz sıcaktan bahçede yatıyorlar sanıyorduk. Evi iki ay önce terk ettiler" dedi.
 
"ALTI TRAKTÖR ÇÖP ÇIKARDIK"
 
Yunusemre Belediyesi Temizlik Müdürü Halil İbrahim Özcan, mahalle sakinlerinin şikayetleri üzerine hemen çalışma başlattıklarını belirtti. Özcan, "Altı traktör çöp çıkardık. Mahalleliler bu tarz durumlarda bize dilekçe ile başvursunlar. Biz ekiplerimiz ile beraber en kısa sürede temizliyor herhangi bir ücret talep etmiyoruz" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER