6 İlde Eş Zamanlı Baskın: 22 Gözaltı

İstanbul emniyetinin 2 ayrı suç örgütüne yönelik operasyonlarda aralarında örgütlerin liderleri oldukları belirtilen Niyazi Y. ve Fatih İ. adlı şüphelilerin de bulunduğu toplam 22 kişi gözaltına alındı. Belirlenen adreslerde eş zamanlı gerçekleşen aramalarda 14 tabanca, 1 otomatik tüfek, 2 rambo bıçağı, çelik yelek, sahte ehliyet ve nüfus kağıdı ile yaklaşık 1 kilo esrar ele geçirdi.

6 İlde Eş Zamanlı Baskın: 22 Gözaltı
 
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 03 Temmuz Cuma günü Biktaş Etiler Mahallesi Tanburi Ali Efendi Sokak’taki bir villada bulunan ’Etiler İskambil Oyunları Derneği"nde iki grup arasında yaşanan silahlı çatışmada 4 kişinin yaralanması ve 03 Kasım Salı günü Gaziosmanpaşa’da 2 polis memurunun yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıyı gerçekleştiren kişilerin belirlenmesine yönelik başlattığı fiziki ve teknik takibi şüphelilerin kimlikleri ve adreslerinin belirlenmesiyle sonlandırdı. .
 
2 ÖRGÜT. 6 İLDE 45 ADRESTEZAMANLI BASKIN
 
Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, iki ayrı suç örgütüne yönelik geçtiğimiz Cumartesi günü İstanbul merkezli Hatay, Yalova, Muğla, Antalya ve İzmir’de bulunan 45 adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Polis ekipleri operasyon kapsamında aralarında şebeke liderleri oldukları belirtilen Niyazi Y. ve Fatih İ.’nin bulunduğu toplam 22 şüpheliyi gözaltına aldı.
 
14 TABANCA , 1 OTOMATİK TÜFEK
 
Polis ekipleri söz konusu adreslerde yaptığı aramalarda, 14 tabanca, 1 otomatik tüfek görünümlü yivsiz tüfek , 2 rambo bıçağı, çelik yelek, sahte ehliyet ve nüfus kağıdı ile yaklaşık 1 kilo esrar ele geçirdi. Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi’nde bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi.
 
ŞÜPHELİLERİN EMNİYET’TEKİ SORGULARI DEVAM EDİYOR
 
22 şüphelinin İstanbul Emniyeti’ndeki sürerken operasyonlarda ele geçirilen suç aletlerinin gösterildiği açıklama yapıldı. Operasyonlarda ele geçirildiği silahlar ve diğer suç aletlerin habercilere gösterildi.
 
Gözaltına alınan şüpheliler hakkında ’Silahlı Suç Örgütü Kurmak’, ’Silahlı Suç Örgütü Yönetmek’, ’Silahlı Suç Örgütüne Üye Olmak’, ’Örgüte Bilerek ve İsteyerek Yardım Etmek’, ’Kasten Adam Öldürmeye Teşebbüs’, ’Görevli Memura Mukavemet’, ’Kamu Malına Zarar Verme’, ’Tehdit’, ’Yağmaya Teşebbüs’, ’Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’, ’Suç Delillerini Gizlemek’ suçlarından işlem yapılacağı öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2015, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER