6 Aylık Mehmet Kerem'i Aldı

Aydın’ın Didim İlçesi’nden yola çıkan Suriyeli umut yolcularının içinde olduğu tekne alabora olurken; Sahil Güvenlik ekipleri, 6’sı çocuk 18 kişiyi soğuktan donmak üzereyken denizden kurtardı. 6 aylık Mehmet Kerem bebeğin ise cesedine ulaşıldı.

6 Aylık Mehmet Kerem'i Aldı
Didim’in Fener Koyu’ndan dün saat 22.00’de Yunanistan’ın Farmakonisi Adası’na geçmek üzere denize açılan Suriye uyruklu sığınmacıları taşıyan tekne, bir süre sonra alabora oldu. Denize düşen kaçakları gören balıkçılar, durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine hareket eden Sahil Güvenlik ekipleri; 6’sı çocuk 18 kişiyi soğuktan donmak üzereyken denizden kurtardı.
 
Üzücü haberse cesedi bulunan 6 aylık Mehmet Kerem bebekten geldi. Mehmet Kerem bebeğin cesedi ambulansla Didim Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Bir sağlık görevlisinin kucağında cesedi taşınan Mehmet Kerem bebek yürek burktu. Kurtarılan sığınmacılar ise tedavi için hastaneye kaldırıldı.
 
Felaketten haberdar olan Didimliler hastaneye koşarak çok sayıda kıyafet ve battaniye yardımında bulundu. Tedaviye alınanlardan yaşları 6 ila 12 arasında değişen 6’sı çocuk 9 kişi, yapılan ilk müdahalelerinin ardından ambulanslarla Söke ve Aydın’daki hastanelere sevk edildi.
 
Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, denizde başka sığınmacıların da olabileceği ihtimali üzerine gece boyunca arama kurtarma çalışması yaptı.
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2015, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER