59 Bin Lirayı Dolandırıcılara Kaptırıyordu

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İmar A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Önder Özergül, telefonla arayarak kendini polis olarak tanıtıp kızıyla da tehdit eden dolandırıcıların 59 bin liralık tuzağından, eşinin ikazı sayesinde kurtuldu. Bu olayda, telekonferans telefon sistemi kullanıldığı da ortaya çıktı.

59 Bin Lirayı Dolandırıcılara Kaptırıyordu
Önder Özergül’ün dün öğle saatlerinde telefonu çaldı. Açtığında karşısındaki kişiler kendilerinin polis ve savcı olduğunu söyledi. Daha sonra ise kimlik bilgilerinin kullanılarak PKK’ya para aktarıldığını, bu nedenle gizli bir soruşturma yürüttüklerini, kızlarının da tehlikede olduğunu belirterek, "Biz şimdi kızınızın yanına polis arkadaşları gönderdik. Onu da koruyacağız. Ancak bizim söylediğimiz yere bu işleri yapmamız için para yatırmanız gerekiyor. Operasyon sonrasında paranızı size geri vereceğiz paranız devlet güvencesinde" dedi.
 
KIZI İLE TELEFONFERANS YAPTIRDILAR
 
Bunun üzerine Özergül kızı ile görüşmek isteyince şüpheliler telekonferans yöntemi ile sanki yanlarındaymış gibi kızı Eda ile görüştürdü. Kızının hayatından endişe eden baba telefonu hiç kapatmayarak bankaya gidip 59 bin lira çekti. Zanlılar parayı Adana Adli Tıp Kurumu yakınındaki çöplerin yanına bırakmasını istedi.
 
Bunun üzerine hem korkan hem de şüphelenen Özergül bir taksicinin yanına giderek onun telefonunu alıp eşini aradı. Eşi ise "Sakın inanma onlar dolandırıcı" dedi. Bunun üzerine Özergül, şahıslara çöpe parayı koyduğunu söyledi ancak parayı koymadı. İhbar üzerine bölgede polisler önlem aldı ancak dolandırıcılar verdikleri adrese gelmedi.
 
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER