banner51

5 Ton Balk 2 Saatte Tükendi

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği 2.Hamsi Şenliği’nde beş ton balık iki saatte tükendi. 50 usta tarafından pişirilen hamsiyi yemek için metrelerce kuyruk oluştu.

5 Ton Balk 2 Saatte Tükendi
Beykoz Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Geleneksel Beykoz Hamsi Şenliğine yağmur ve soğuk havaya rağmen binlerce vatandaşın yoğun ilgisi oldu. 5 ton hamsi ekmek arasında 10 bin vatandaşa helvayla birlikte ikram edildi.
 
Sabah saatlerinde başlayan hazırlıklar mangalların kurulmasıyla birlikte hamsiler ızgaralarda pişirilerek dağıtılmaya başlandı. 50 usta tarafından 10 ayrı mangalda pişirilen hamsiler, Karadeniz müziği eşliğinde dağıtıldı.
 
Beykoz Hamsi Şenliği’nde sahne alan Karadeniz yöresinin sevilen ismi Cimilli İbo’nun hareketli türküleriyle vatandaşlar bir taraftan hamsi yerken bir taraftan da horona eşlik etti. Mangalların başına geçen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de elleriyle vatandaşlara hamsi ikramında bulunarak, “Geçen yıl üç ton hamsi dağıtmıştık, yetmemişti. Bu yıl beş ton dağıtıyoruz, yine yetmedi. Gelecek yıl 10 ton hamsi ikramında bulunacağız. Beykoz Karadenizli vatandaşlarımızın yoğun olduğu bir ilçe ama 81 ilden her vatandaşımız bugün hamsi şenliğine geldi. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için bu tür etkinlikler birer vesiledir. Hamsi yemek için çocuklarıyla birlikte gelen aileler var. Sloganımız ‘Beykozlular hamsisiz kalmasın’” dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER